Polska pomaga uchodźcom w Grecji

/ Waldemar Maszewski

  

- 188 ton żywności, środków higienicznych i przyborów szkolnych na dzieci do końca roku trafi do obozów dla uchodźców w Grecji. Projekt za 1 milion złotych wspomoże około 20 tysięcy najbardziej potrzebujących osób – poinformowała minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa.

Grecja ponosi bardzo duży wysiłek związany z przyjęciem uchodźców, szczególnie tych, którzy przypływają na łodziach. Problemy są na wyspach, ale także w Grecji kontynentalnej.(...) W tej chwili realizujemy projekt Fundacji Ojca Werenfrieda przy współpracy z kościołem prawosławnym. Do Grecji trafi 188 ton żywności, środków higienicznych oraz pakietów szkolnych dla małych dzieci. Ta pomoc jest im w tej chwili bardzo potrzebna

– powiedziała minister Kempa.

Projekt ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów realizuje Fundacja Ojca Werenfrieda, jest on wart 1 milion złotych. Transport do Grecji już wyruszył, paczki do końca roku otrzymają Saloniki, Ateny, Zakynthos, Veria, Orestiada, Aleksandropol, Katerini. Minister Kempa poinformowała, że projekt Fundacji Ojca Werenfrieda wspomoże około 4 tysięcy rodzin, czyli 20 tysięcy osób.

Są to osoby najuboższe, znajdujące się w największej potrzebie

– powiedziała.

Minister do spraw pomocy humanitarnej dodała, że Polska pomaga także uchodźcom na greckich wyspach, gdzie powstają centra pomocy imigrantom.

To takie miejsca, gdzie uchodźcy mogą się zgłosić, otrzymują pomoc organizacyjną, psychologiczną oraz humanitarną. Takie projekty są niezwykle potrzebne

– mówiła.

Beata Kempa powiedziała, że Polska chce przede wszystkim pomagać na miejscu. 

Według minister Kempy, taka forma pomocy jest także akceptowana przez Polaków.

Polacy chcą pomagać, jesteśmy ludźmi o wielkich sercach. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy włączali się w akcje pomocy uchodźcom. Dziękuję nauczycielom za organizacje zbiórek w szkołach. Dziękuję także mediom, bo dzięki nim do szerokiego grona Polaków docierają informacje o potrzebie i możliwościach udzielenia pomocy

- powiedziała.

Dodała także podziękowania dla około 2 tysięcy polskich misjonarzy, którzy codziennie narażają swoje życie, by nieść pomoc migrantom.

Beata Kempa przypomniała, że oprócz pomocy udzielonej Grecji, Polska stale pomaga w Syrii, Iraku, Jordanii, Libanie, Turcji, w Afryce oraz na Ukrainie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ścinał drzewo, zginęła jego żona

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

64-letnia kobieta zginęła, uderzona przez ścinane przez jej męża drzewo. Do wypadku doszło w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Dziewki w gminie Siewierz (Śląskie) – podała dziś policja, która wyjaśnia okoliczności tragedii.

Rzecznik będzińskiej komendy kom. Paweł Łotocki powiedział, że do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem najprawdopodobniej w trakcie prac związanych ze ścięciem drzewa, wykonywanych przez 70-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego.

"Wszystko wskazuje na to, że opadający pień ściętego drzewa uderzył w głowę 64-letnią żonę mężczyzny. Obrażenia, jakich doznała kobieta, spowodowały jej śmierć"

- dodał policjant. Po wypadku 70-latek zadzwonił po pomoc. Nie było innych świadków zdarzenia.

Dokładne okoliczności tej tragedii i jej przebieg badają teraz śledczy ze siewierskiego komisariatu. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok 64-latki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl