Działacze KOD pokrzykiwali na sądowym korytarzu. Zagłuszył ich okrzyk: „Precz z komuną!”

"reprezentacja" Komitetu Obrony Demokracji na procesie Tomasza Sakiewicza / niezalezna.pl

Przed warszawskim sądem okręgowym rozpoczął się proces, który redaktorowi naczelnemu tygodnika „Gazeta Polska” Tomaszowi Sakiewiczowi wytoczyło blisko 40 sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie. Domagają się oni sprostowania treści autoryzowanego wywiadu z Mateuszem Morawieckim.

Sędziów reprezentują adwokaci Sylwia Gregorczyk-Abram i Michał Wawrykiewicz, prowadzący stowarzyszenie #wolnesady.

Widzę możliwość ugody, bo sędziowie nie wykazali legitymacji do składania pozwu. Więc jeśli przyznają, że są członkami grupy przestępczej, to ja wydrukuję takie sprostowanie.
- powiedział redaktor Tomasz Sakiewicz na sali rozpraw.

Sąd zarządził przerwę, ponieważ do strony powodowej nie dotarła odpowiedź na pozew wysłana przez mecenasów „Gazety Polskiej”. Strona pozywająca dostała czas na zapoznanie się z treścią pisma.

Po wyjściu z sali rozpraw słychać było okrzyki: „Konstytucja” wznoszone przez sympatyków KOD. Dość szybko zagłuszyły go o wiele donioślejsze okrzyki: „Precz z komuną!”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts