"Osoby zaatakowane w kinie nie były osobami przypadkowymi dla sprawcy, natomiast o motywach tego działania i dalszych szczegółach w tej chwili prokuratura nie informuje"

- powiedziała dziś dziennikarzom rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w niedzielę w kinie w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jak podała policja, atak nastąpił przy użyciu "niebezpiecznego narzędzia".

Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w centrum handlowym pogotowie otrzymało w niedzielę po godz. 17. Obaj mieli rany cięte. Pierwszy z mężczyzn – na szyi, klatce piersiowej i ramionach. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i był świadomy. Drugi z mężczyzn był w stanie krytycznym. W poniedziałek poinformowano, że zmarł po przewiezieniu na blok operacyjny.

Policja tuż po ataku zatrzymała 26-latka, który miał tego dokonać. W poniedziałek usłyszał zarzut dotyczący popełnienia zbrodni zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa, został aresztowany na trzy miesiące.

Jak powiedziała prok. Biranowska-Sochalska, prokuratura nie informuje też o tym, czy aresztowany przyznał się do winy.

"W tej sprawie trwa gromadzenie materiału dowodowego, dowody są intensywnie zbierane. Między innymi z uwagi na charakter zdarzenia niezbędne będzie uzyskanie opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej, a także patomorfologii"

- powiedziała rzeczniczka.

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

Według nieoficjalnych informacji, podawanych przez lokalne media, powodem ataku była zazdrość 26-latka. Mężczyzna miał być byłym partnerem jednego z zaatakowanych.

Jak poinformowała rzeczniczka szpitala przy ul. Unii Lubelskiej, do którego trafił drugi z rannych mężczyzn, jest on "w dobrym stanie".