Zamówienie na PAC-3

/ flickr.com

  

Koncern Lockheed Martin otrzymał kontrakt wart 1,8 mld dolarów na pociski antyrakietowe Patriot Advanced Capability-3 (PAC-3) i PAC-3 Missile Segment Enhancement (PAC-3 MSE) dla Stanów Zjednoczonych oraz wojsk sojuszniczych.

Umowa dotyczy dostarczenia pocisków PAC-3 oraz PAC-3 MSE armii USA oraz zagranicznym klientom w ramach procedury Foreign Military Sales. Zamówienie obejmuje również wyrzutnie i dodatkowe wyposażenie. 

PAC-3 oraz PAC-3 MSE dają naszym klientom niezrównaną, sprawdzoną w boju technologię hit-to-kill, zdolną do zwalczania rosnących i rozwijających się zagrożeń – powiedział Jay Pitman, wiceprezes Lockheed Martin ds. programów PAC-3.

Pociski PAC-3 służą do likwidowania pocisków balistycznych krótkiego i średniego zasięgu, dronów, samolotów, pocisków radarowych i śmigłowców przy pomocy technologii „hit-to-kill ERINT”. Skuteczny zasięg wynosi od 15 do 45 km., natomiast pułap wynosi 15-20 km. Pociski PAC-3 MSE charakteryzują się większym zasięgiem oraz pułapem, na którym mogą zwalczać wrogie cele, dzięki zamontowaniu dwuimpulsowego silnika rakietowego na paliwo stałe. Wśród państw które zdecydowały się na wybór systemu Patriot PAC-3 oraz PAC-3 MSE znalazły się Stany Zjednoczone, Niemcy, Kuwejt, Japonia, Katar, Republika Korei Południowej, Arabia Saudyjska, Tajwan, Holandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rumunia, Polska i Szwecja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

KOSZMAR! Prokuratura ujawnia, w jakim sposób ojciec zamordował 5-letniego Dawida

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Sekcja zwłok wykazała liczne rany kłute klatki piersiowej Dawida - podała dzisiaj prokuratura. Podkreślono, że miejsce znalezienia zwłok nie było miejscem zabójstwa. Chłopczyk został zamordowany najprawdopodobniej w samochodzie. Wcześniej rzecznik Komendy Głównej Policji przyznał, że zabójca robił wszystko, aby utrudnić odnalezienie zwłok dziecka.

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka. W poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński potwierdził, że są to zwłoki 5-letniego Dawida. Zaznaczył też, że szersze informacje w tej sprawie prokuratura przekaże w późniejszym terminie.

[polecam:https://niezalezna.pl/280915-prokuratura-rozwiewa-watpliwosci-potwierdzily-sie-przypuszczenia-dot-5-letniego-dawida]

O szczegółach poszukiwania 5-letniego Dawida mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Podkreślił, że rozpoczęły się one od miejsca ujawnienia zwłok ojca i jego samochodu, a z każdy dniem ich teren był rozszerzany.

"Te poszukiwania wyglądały mniej więcej następująco: tyralierą szli policjanci, wspierani przez żołnierzy WOT, przez strażaków, przez społeczności lokalne, natomiast celem tej tyraliery jest odszukanie chłopca oczywiście jeszcze żywego, rannego. Za nimi - już teraz mogę to powiedzieć, wcześniej chociażby ze względu na szacunek do rodziny tego nie mówiliśmy - podążały grupy służb głównie kryminalnych, policjantów, którzy sprawdzali ten teren jeszcze bardzo dokładnie, ale już pod kątem ujawnienia śladów, które wskazywałyby np. na ukrycie zwłok"

- mówił.

Jak dodał, to właśnie policjanci z tej grupy sprawdzali teren "centymetr po centymetrze" i znaleźli zwłoki "ukryte w gęstej trawie". "Można powiedzieć, że osoba, która tam porzuciła zwłoki, robiła wszystko, aby te zwłoki ukryć tak, aby utrudnić ich odnalezienie" - podkreślił rzecznik KGP.

[polecam:https://niezalezna.pl/280915-prokuratura-rozwiewa-wszelkie-watpliwosci-potwierdzily-sie-przypuszczenia-dot-5-letniego-dawida]

Dopytywany, czy był jakiś czynnik z zewnątrz, który pomógł w wytypowaniu miejsca, w którym spoczywało ciało chłopca, Ciarka zaprzeczył. "Nie było tutaj żadnego czynnika zewnętrznego, tylko i wyłącznie ogromna, trudna praca policjantów" - powiedział.

Rzecznik KGP podziękował jednocześnie matce chłopca, która z uznaniem wypowiedziała się o pracy służb.

"Jest to też na pewno podnoszące na duchu i policjantów, i przedstawicieli innych służb, że ta determinacja, ta konsekwencja w jakimś zakresie opłaciła się w ten sposób, że przynajmniej Dawidek będzie mógł mieć pogrzeb"

– podkreślił.

Natomiast prokuratura podała dzisiaj, że oględziny i sekcja zwłok wykazały liczne rany kłute klatki piersiowej Dawida.

"Miejsce znalezienia zwłok nie było miejscem zabójstwa, a dziecko zostało zamordowane najprawdopodobniej w samochodzie" - ujawnili śledczy. W zbrodni nie brały udziału inne osoby poza ojcem chłopca.

[polecam:https://niezalezna.pl/280868-dziekuje-wszystkim-ktorym-los-synka-nie-byl-obojetny-emocjonalne-slowa-matki-dawida]


Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl