Egzotyczny kwartet chce Wisły

  

Tylko do jutra mają czas na wpłacenie 12 mln zł egzotyczni przybysze na czele z „panem skośnookim” (jak o tajemniczym Kambodżańczyku Vanna Ly powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski), którzy przekonują wszem i wobec, że chcą kupić Wisłę Kraków Sportową Spółkę Akcyjną.

Ten egzotyczny kwartet wedle wszelkich prawdopodobieństw nie tylko nie ma złamanego grosza, ale nawet pojęcia o zarządzaniu własną kartą płatniczą (zacięła się im podczas kolacji w krakowskiej restauracji U Babci Maliny), przekonuje jednak, że „pieniążki mają”. Co więcej, pan Vanna Ly ma plan w grodzie Kraka urządzić piłkarsko-deweloperskie eldorado rodem z Kambodży, Szwajcarii, Londynu – czy skąd tam w końcu pochodzi. W jednej z książek mego dzieciństwa „Gąbka i latające talerze” występuje niejaki Joe Pietruszka, złowrogi gangster, który wraz z pomagierami sprzedaje pewnemu naiwniakowi wieżę Eiffla. Mniej więcej od czasu tej lektury wiem, że należy się wystrzegać podobnych czarodziei. Szkoda, że (traktująca przecież o Krakowie) klasyka jest obca prezydentowi Majchrowskiemu, uwiarygadniającemu ten zmierzający do tragedii cyrk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts