Certyfikaty bezpieczeństwa w PGZ

  

Służba Kontrwywiadu Wojskowego i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego powinny przeforsować wprowadzenie przepisów nakazujących osobom na stanowiskach menedżerskich w centrali Polskiej Grupy Zbrojeniowej i spółkach zależnych posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do wglądu do materiałów tajnych.

Sektor zbrojeniowy to klucz do zwiększenia potencjału obronnego naszego kraju. Tymczasem zdarza się, że na wysokie stanowiska trafiają tam osoby przypadkowe, np. z zatartymi wyrokami, zmagające się z nałogami lub mające kontakty ze środowiskiem przestępczym. Choć zajmują ważne stanowiska z dostępem do strategicznych informacji, nie są prześwietlane. Dlatego wprowadzenie obowiązku przejścia procedury sprawdzeniowej w ramach postępowania o wydanie stosownego poświadczenia zminimalizowałoby ryzyko rozszczelnienia systemu bezpieczeństwa państwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts