Koniec bajek i straszenia! Wiceszef europarlamentu ujawnia: „Pozycja Polski w UE jest silna”

prof. Zdzisław Krasnodębski / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

- Nasza pozycja w Unii Europejskiej jest realnie silna - ocenił prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Co na to totalna opozycja, która ciągle mówi o słabnącej pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej?

Prof. Krasnodębski podkreślił ponadto, że Polska jest dużym państwem, którego znaczenie - nawet w kontekście Brexitu - będzie w Unii rosło.

Nasza pozycja w Unii Europejskiej jest realnie silna. Jesteśmy państwem dużym. Teraz, w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii, z jednej strony to nam utrudnia sytuację, bo to nasz strategiczny sojusznik, ale nasza pozycja się zwiększy.

- dodał wiceszef europarlamentu.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w Radiu ZET odniósł się też do absurdalnych słów Lecha Wałęsy.

Wszyscy wiemy, że Lech Wałęsa jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. Lepiej, żeby tak dużo się nie wypowiadał. Moje środowisko polityczne jakoś niespecjalnie przywiązuje uwagę do słów Lecha Wałęsy. Chciał zaistnieć politycznie

- ocenił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl