Koniec bajek i straszenia! Wiceszef europarlamentu ujawnia: „Pozycja Polski w UE jest silna”

prof. Zdzisław Krasnodębski / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

- Nasza pozycja w Unii Europejskiej jest realnie silna - ocenił prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Co na to totalna opozycja, która ciągle mówi o słabnącej pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej?

Prof. Krasnodębski podkreślił ponadto, że Polska jest dużym państwem, którego znaczenie - nawet w kontekście Brexitu - będzie w Unii rosło.

Nasza pozycja w Unii Europejskiej jest realnie silna. Jesteśmy państwem dużym. Teraz, w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii, z jednej strony to nam utrudnia sytuację, bo to nasz strategiczny sojusznik, ale nasza pozycja się zwiększy.

- dodał wiceszef europarlamentu.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w Radiu ZET odniósł się też do absurdalnych słów Lecha Wałęsy.

Wszyscy wiemy, że Lech Wałęsa jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. Lepiej, żeby tak dużo się nie wypowiadał. Moje środowisko polityczne jakoś niespecjalnie przywiązuje uwagę do słów Lecha Wałęsy. Chciał zaistnieć politycznie

- ocenił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanclerz Austrii pogratulował Zełenskiemu

/ flickr.com/Bundesministerium für Europa/CC BY-SA 2.0

  

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz pogratulował Wołodymyrowi Zełenskiemu wygranej w wyborach prezydenckich na Ukrainie, zapewniając go o zaangażowaniu swego kraju na rzecz reform, a także o suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

W komunikacie przekazanym agencji APA szef austriackiego rządu przypomniał, że Austria jest jednym z największych inwestorów na Ukrainie i dlatego zależy jej na korzystnym rozwoju gospodarczym tego kraju.

Zachęcam prezydenta Zełenskiego do kontynuowania niezbędnych reform, zwłaszcza jeśli chodzi o zwalczanie korupcji

- podkreślił.

W kontekście zbrojnego konfliktu na wschodzie Ukrainy, Kurz wyraził zaniepokojenie brakiem postępów w realizacji mińskich porozumień pokojowych. Zaznaczył też, że Austria nie uznaje sprzecznej z prawem międzynarodowym aneksji Krymu przez Rosję i zażądał uwolnienia ukraińskich żołnierzy przetrzymywanych w Rosji od czasu incydentu w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej.

Austria popiera sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji i domaga się przywrócenia integralności terytorialnej (Ukrainy)

 - oświadczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl