Podczas niedawnej kampanii wyborczej przeciwnicy Patryka Jakiego często uciekali do wyśmiewania jego pochodzenia. „Dziś wiceminister i wróg Gronkiewicz-Waltz. A w młodości stał pod blokiem” - taki nagłówek odnoszący się do tekstu o wiceministrze sprawiedliwości można było zobaczyć na stronach „Gazety Wyborczej”. Na kuriozalne zdania „GW” szybko zareagowali internauci, a także sam Patryk Jaki, który celnie zripostował próby dyskredytacji jego osoby.

Wśród przeciwników kandydata Zjednoczonej Prawicy był Kamil Dąbrowa. Został on odwołany z funkcji dyrektora pierwszego programu Polskiego Radia w styczniu 2016 r. Wówczas zainicjował akcję cogodzinnego nadawania w rozgłośni hymnu Polski i Unii Europejskiej jako „sprzeciwu” przeciwko ustawie medialnej. Po zwolnieniu z Jedynki trafił do Radia Zet Gold. Jak poinformowano dziś, Dąbrowa wygrał konkurs na zastępcę dyrektora Biura Marketingu Miasta Warszawa. Stanie się jednym z najbliższych współpracowników Trzaskowskiego.

W Internecie szybko pojawiły się dziś przypomnienia o kontrowersyjnych wpisach byłego dziennikarza i obecnego urzędnika.

Zareagował również Patryk Jaki.