Putin pojedzie jednak do Davos? Pieskow: Niczego nie wykluczamy

Władimir Putin / flickr.com/Jedimentat44/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Nie można wykluczyć, że prezydent Rosji Władimir Putin weźmie udział w przyszłorocznym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos - oświadczył dzisiaj rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

- Niczego nie wykluczamy, ale nie ma żadnych decyzji

 - powiedział dziennikarzom Pieskow.

Rzecznik zaznaczył, że Kreml wyraża zadowolenie z powodu "zmiany klimatu" w Davos w stosunku do udziału przedstawicieli Rosji w forum. Poinformował, że zaproszenie do Davos dla Putina "jest ponawiane".

W listopadzie Rosja informowała, że rozważa bojkot zaplanowanego na 22-25 stycznia forum, co było reakcją na odmowę zaproszenia do Davos objętych amerykańskimi sankcjami rosyjskich oligarchów. Później jednak jego organizatorzy częściowo się z tego wycofali.

Dziennik "Financial Times" powołując się na źródła pisał, że organizatorzy Davos faktycznie odmówili zaproszenia trzech przedstawicieli rosyjskiego wielkiego biznesu objętych sankcjami USA - Olega Deripaskę, Wiktora Wekselberga i Andrieja Kostina. "FT" podał, że trzech biznesmenów poinformowano, iż "nie będą mile widziani" na styczniowym forum. Według dziennika "Kommiersant" organizatorzy odmówili przyjęcia opłaty i zarejestrowania biznesmenów.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew ostrzegł, że jeśli decyzje o ograniczeniu uczestnictwa biznesmenów w forum w Davos nie zostaną zmienione, to Rosja nie wyśle na forum swych urzędników państwowych i firm z państwowymi udziałami.

Tradycyjnie do Davos jeździli premierzy lub wicepremierzy Rosji. W 2011 po raz pierwszy w forum uczestniczył prezydent Federacji Rosyjskiej, którym był wówczas Miedwiediew. W 2013 roku Miedwiediew gościł na Davos ponownie, tym razem jako premier. Później Rosję reprezentowali na forum wyłącznie wicepremierzy.

Kilka dni temu przyjazd na forum w Davos zapowiedział prezydent USA Donald Trump.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Białymstoku "zabito 4 osoby", inne "zostaną kalekami" - tak internetowe trolle rozsiewają fake newsy

/ Kevin Snyman

  

Po burzliwym przebiegu marszu równości w Białymstoku w sieci nadal krążą fake newsy, które mają sprawie dodać jeszcze większej pikanterii. Możemy się z nich dowiedzieć, że... "zabito dwie dziewczyny, zabito cztery osoby, poraniono matki z dziećmi, pobito ludzi, jedna dziewczyna będzie kaleką, jedna dziewczyna będzie rośliną". A to nie wszystko.

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa. W związku z zajściami policja zatrzymała już łącznie 36 osób.

Odnosząc się do tych wydarzeń, premier Morawiecki podkreślił, że "bardzo potępia" to "chuligańskie, agresywne zachowanie". Przekonywał, że "w Polsce jest miejsce dla każdego, ale nie ma na pewno miejsca na takie chuligańskie, agresywne zachowania, na takie barbarzyńskie traktowanie drugiego człowieka".

[polecam:https://niezalezna.pl/281115-premier-potepil-chuliganskie-zachowania-podczas-marszu-rownosci-to-absolutnie-niedopuszczalne]

Podobne zachowania skrytykował również b. szef MSWiA, europoseł PiS Joachim Brudziński.

"Jest to dla mnie oczywiste, że wszystkie te osoby, które dopuściły się tutaj złamania prawa, niezależnie od tego jakie awatary będą mieli na swoich profilach społecznościowych, jak bardzo będą używali patriotycznej, czy bogoojczyźnianej retoryki powinni ponieść konsekwencje”

– podkreślił polityk.

[polecam:https://niezalezna.pl/281124-brudzinski-wprost-nikt-nie-ma-prawa-uzywac-agresji-wobec-kogokolwiek]

Choć na wydarzenia, jakie miały miejsce podczas marszu równości nie ma zgody ani ze strony rządzących, ani ze strony opinii społecznej, w sieci nadal krążą fake newsy, które mają sprawie dodać jeszcze większej pikanterii.

Dlatego też, zwracają uwagę internauci, możemy już przeczytać, że w  Białymstoku:

  • zabito dwie dziewczyny
  • zabito cztery osoby
  • poraniono matki z dziećmi
  • pobito ludzi
  • jedna dziewczyna będzie kaleką
  • jedna dziewczyna będzie rośliną

Komentarze nie milkną:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl