Boże Narodzenie na archiwalnych zdjęciach... w KOLORZE! Tak kiedyś świętowano!

Stragan z ozdobami choinkowymi. Warszawa rok 1934. Fot: Narodowe Archiwum Cyfrowe / Mikołaj Kaczmarek - Kolor Historii

Boże Narodzenie to czas, kiedy w naszych domach przystrajamy piękne choinki, a ulice oświetlone są milionami kolorowych świateł. Gospodynie krzątają się w kuchni przygotowując świąteczne potrawy, a dzieci wyglądają już przez okna szukając na niebie pierwszej gwiazdki. A jak było 100 lat temu? Możemy to zobaczyć na archiwalnych fotografiach, a Mikołaj Kaczmarek sprawia, że zyskują one nowy, kolorowy wymiar.

Artysta do tej pory brał na swój warsztat głównie bohaterów narodowych. Tuż przed świętami postanowił pokolorować też zdjęcia z przygotowań bożonarodzeniowych bliżej nieznanych osób.

Fotografie zyskały dzięki Mikołajowi Kaczmarkowi nowy, świąteczny blask.

Więcej jego prac można zobaczyć na jego facebookowym profilu Mikołaj Kaczmarek - Kolor Historii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts