Na nic nasze wysiłki, jeśli zabraknie braterstwa. Dobitne orędzie Franciszka na Boże Narodzenie

/ martineci999

  

Papież Franciszek w orędziu na Boże Narodzenie powiedział, że u podstaw chrześcijańskiej wizji ludzkości leży prawda o tym, że wszyscy są braćmi. Bez braterstwa wysiłki na rzecz bardziej sprawiedliwego świata mają "krótki oddech" - podkreślił.

Dlatego moje życzenie dobrych Świąt Bożego Narodzenia jest życzeniem braterstwa, między ludźmi wszystkich narodów i kultur

- dodał Franciszek w orędziu wygłoszonym we wtorek z balkonu bazyliki świętego Piotra.

Apelował o braterstwo między ludźmi różnych idei, o wzajemny szacunek i słuchanie drugiej osoby.

"Syn Boży wskazuje nam, że zbawienie dokonuje się przez miłość, akceptację, szacunek dla naszego biednego człowieczeństwa, które wszyscy podzielamy w wielkiej różnorodności grup etnicznych, języków, kultur, ale wszyscy jesteśmy braćmi w człowieczeństwie"

- oświadczył papież.

Podkreślał, że różnice nie są "stratą ani zagrożeniem, ale bogactwem".

"Niech to Boże Narodzenie pozwoli nam na nowo odkryć więzi braterstwa, które nas jednoczą jako ludzi i wiążą wszystkie narody"

- powiedział Franciszek.

Jak zaznaczył, "bez braterstwa, którym obdarzył nas Jezus Chrystus, nasze wysiłki na rzecz bardziej sprawiedliwego świata mają krótki oddech i nawet najlepsze projekty mogą stać się strukturami bez duszy".

Na plac Świętego Piotra przybyły tysiące ludzi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiertelny wypadek w Kowalach

/ policja.gov.pl

  

Droga krajowa nr 45 w Kowalach (Opolskie) już przejezdna. W nocy z czwartku na piątek doszło tam do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Jedna osoba zmarła.

Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 45 na odcinku Kluczbork - Wieluń. W miejscowości Kowale zderzyła się ciężarówka z samochodem osobowym - poinformował dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Poszkodowane zostały dwie osoby jadące w samochodzie osobowym. Jedna z nich zmarła, pomimo akcji ratowniczej.

W miejscu zdarzenia droga była całkowicie zablokowana.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl