Nadzwyczajny świąteczny spot ministerstwa! Czego Polacy życzą swojej Ojczyźnie?

/ PrtSc/Twitter/ MON

  

Ministerstwo Obrony Narodowej z okazji świąt Bożego Narodzenia zamieściło na swoim profilu na Twitterze specjalny, świąteczny spot. "W ten świąteczny czas wsłuchajmy się w słowa zapisane na kartach pamiątkowej księgi życzeń dla Polski" - mówi minister Mariusz Błaszczak. Musicie to zobaczyć!

W ten świąteczny czas wsłuchajmy się w słowa zapisane na kartach pamiątkowej księgi życzeń dla Polski. Polska to dumny kraj. Pamiętajmy o tym świętując Boże Narodzenie w stulecie odzyskania Niepodległości. Rodzinnych Świąt i dobrego Nowego Roku

- mówi w specjalnym, świątecznym spocie minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. 

Ale obok życzeń szefa resortu możemy też posłuchać, czego życzą naszej Ojczyźnie inni.

Życzę ci Polsko zdrowia i że Cię kocham

- mówi mała dziewczynka.

"Dajesz nam siły do walki każdego dnia, dla Ciebie zwyciężamy", "podstawowym życzeniem jest, żebyśmy już nigdy o tę niepodległość nie musieli walczyć", "abyś miała wielu przyjaciół, żeby twoja niepodległość trwała nieprzerwanie" -  to tylko niektóre wpisy do wielkiej księgi życzeń dla Polski.

Zobaczcie sami: 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans straszy nową Komisją Europejską

/ flickr.com/euranet_plus/CC BY-SA 2.0

  

- Ci, którzy myśleli, że nowa Komisja Europejska Ursuli von der Leyen będzie miała inne podejście w kwestii praworządności, zdziwią się lub rozczarują - oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans na posiedzeniu Rady ds. Ogólnych w Brukseli.

Podczas spotkania przedstawiciele krajów unijnych dyskutowali m.in. o planie stworzenia stałego mechanizmu dotyczącego kontroli praworządności. W dyskusji udział wziął też Timmermans, który przedstawił punkt widzenia Komisji Europejskiej.

"Proponujemy, żeby instytucje i państwa członkowskich wypracowały większą świadomość wydarzeń w poszczególnych krajach UE, aby móc identyfikować zagrożenia dla praworządności, pracować nad rozwiązaniami i wspólnie pracować dla większej wiedzy i zrozumienia"

- powiedział.

"Ci, którzy siedzą przy stole i myśleli, że nowa Komisja von der Leyen będzie miała inne podejście do tej sprawy, zdziwią się lub rozczarują. Pani przewodnicząca-elekt powiedziała w PE, że będzie nadal pracować w tym kierunku"

- zaznaczył Timmermans, wypowiadając się po przedstawicielach poszczególnych krajów UE.

Dodał, że podtrzymanie praworządności w UE jest zadaniem wspólnym wszystkich unijnych instytucji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl