Gadżet do każdego inteligentnego domu

zdjęcie ilustracyjne / news.mslgroup.pl

  

Roller Shutter 3 to zaktualizowana wersja modułu umożliwiającego sterowanie roletami, bramami wjazdowymi i garażowymi, a także zasłonami czy oknami uchylnymi. Dzięki protokołowi Z-Wave 5 produkt zyskał na szybkości łączenia i funkcjonalności. Dodatkowe rozwiązania technologiczne ułatwiają także jego instalację i integrację z systemem inteligentnego domu. Roller Shutter 3 jest dostępny w sprzedaży od 6 grudnia 2018 r.

FIBARO Roller Shutter cieszy się popularnością wśród entuzjastów rozwiązań dla inteligentnego domu. Dotychczas sprzedało się ponad 300 000 sztuk, a zainteresowanie produktem nie maleje. Głównym przeznaczeniem urządzenia jest umożliwienie zdalnej kontroli nad silnikami sterującymi roletami i zasłonami. Produkt ten z powodzeniem może być wykorzystywany także do obsługi bram wjazdowych, garażowych oraz okien uchylnych. Wszystko za pośrednictwem systemu inteligentnego domu FIBARO.

Komfort i bezpieczeństwo

Roller Shutter 3 umożliwia wyłączenie sterowania przyciskami naściennymi, pozostawiając kontrolę w aplikacji. Urządzenie w połączeniu z napędem wykryje także opór i automatycznie zablokuje np. ruch rolet. To szczególnie ważne, gdy w domu znajdują się dzieci i zwierzęta, które mogą przypadkowo dostać się pod rolety w trakcie ich opuszczania. Ponadto możliwość konfigurowania scen pozwala za pomocą jednego przycisku uruchomić sekwencję wydarzeń, które dostosują wnętrze do aktualnych potrzeb mieszkańców. Gdy domownicy postanowią obejrzeć film, jedno kliknięcie pozwoli np. na wygaszenie oświetlenia, opuszczenie rolet i uruchomienie telewizora, jeśli zostały podłączone do systemu smart home. Podobnie w przypadku wykrycia niepożądanego ruchu (np. włamania) system zainicjuje odpowiednią scenę i uruchomi przykładowo oświetlenie alarmowe, sygnał dźwiękowy i podniesienie rolet.


Jeszcze łatwiejsza instalacja

Roller Shutter 3 ucieszy także profesjonalnych instalatorów i hobbystycznych majsterkowiczów. Dzięki nowym rozwiązaniom mniejsze znaczenie ma sposób podłączenia przewodów elektrycznych do urządzenia. Instalatorzy często spotykają się z instalacjami elektrycznymi, które charakteryzują się różnymi oznaczeniami kolorystycznym przewodów. W takim przypadku bardzo łatwo jest o błędne podłączenie przewodów do wejść i wyjść – Roller Shutter 3 pozwala zamienić ich kolejność podczas konfiguracji, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego rozbierania przełącznika i zmiany podłączeń.


Korzyści z najnowszych rozwiązań standardu Z-Wave 5
 

Nowy chip oraz rewizja protokołu Z-Wave wykorzystywany w urządzeniach tworzących Internet rzeczy (IoT) przynosi użytkownikom i instalatorom sporo korzyści. To nie tylko szybsza i bardziej niezawodna transmisja danych pomiędzy urządzeniami na większą odległość, ale także gotowość na nowe rozwiązania, które pojawią się w przyszłości, jak np. podłączenie urządzenia do domowego systemu jeszcze w sklepie. Co ważne dla posiadaczy urządzeń wykorzystujących starsze wersje standardu Z-Wave, nie ma konieczności ich wymiany, ponieważ Z-Wave 3 i Z-Wave 5 współpracują ze sobą. Obecnie, praktycznie już wszystkie oferowane urządzenia posługują się protokołem Z-Wave 5.
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, news.mslgroup.pl, infowire.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezes PiS wspomina swoją matkę, Jadwigę Kaczyńską. "To moment smutny, ale zarazem dający siłę"

Jarosław Kaczyński w Starachowicach / Twitter.com/@pisorgpl

  

- To smutny moment, ale jednocześnie dający siłę, dający nadzieję i taką wiarę, że to co przemija, może trwać i trwa - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który dzisiaj uczestniczył w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) we mszy św. odprawionej w przeddzień szóstej rocznicy śmierci jego matki, Jadwigi.

Mszę św. odprawiono w kościele p.w. Wszystkich Świętych. Matka Jarosława Kaczyńskiego oraz nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego pochodziła ze Starachowic. W tym mieście wychowała się, na Kielecczyźnie spędziła okupację.

Po nabożeństwie prezes PiS złożył kwiaty pod tablicami upamiętniającymi matkę oraz brata wraz z pozostałymi ofiarami katastrofy smoleńskiej. Tablice mieszczą się w Panteonie Pamięci Narodu Polskiego, zlokalizowanym przy parafii.

- Przyjeżdżam tutaj co rok 16 stycznia w takim duchu wdzięczności. Wdzięczności za to, że pamięć o mojej mamie, moim bracie jest tutaj podtrzymywana

 – powiedział do zebranych Jarosław Kaczyński.

- Za to, że mamy tę mszę, że są tablice upamiętniające, że co rok gromadzą się tutaj mieszkańcy Starachowic. Że coś, co już nie istnieje, tutaj w tym ludzkim wymiarze trwa. Trwa w pamięci, modlitwie, jest częścią naszej świadomości. Jestem przekonany, że tej świadomości, która umacnia związek z tą ziemią, umacnia związek z naszą ojczyzną, która służy temu, żebyśmy byli wspólnotą. Wspólnotą, która razem idzie przez dzieje, idzie przez świat ku nowym sukcesom, ku temu, by nasz kraj, by wszystkie jego ziemie, także ta, były częścią świata rozwiniętego, silnego, mocnego

– podkreślił prezes PiS.

Dodał, iż "mocnego nie tylko w wymiarze materialnym, także w wymiarze duchowym, bo to jest w gruncie rzeczy zawsze najważniejsze". Zaznaczył, że stąd to uczucie, o którym mówił na początku swojej wypowiedzi - uczucie głębokiej wdzięczności.

- Chciałem wszystkim państwu z całego serca podziękować. Podziękować za obecność na tej mszy świętej, na tej uroczystości. Chciałem zapewnić, że póki tylko będzie taka wola tutaj w Starachowicach i póki ja będę miał odpowiedni zasób sił, to zawsze będę tutaj przyjeżdżał

 – zapewnił zebranych Kaczyński.

- To jest taki wzruszający, choć ze zrozumiałych względów także smutny moment (...), ale jednocześnie moment dający siłę, dający nadzieję i taką wiarę, że to co przemija, może trwać i trwa

 – powiedział.

We mszy świętej w kościele p.w. Wszystkich Świętych uczestniczył minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, obecni byli także świętokrzyscy parlamentarzyści PiS. [polecam:https://niezalezna.pl/254629-mama-byla-silna-dla-mnie-wzruszajacy-wywiad-z-jaroslawem-kaczynskim-w-gazecie-polskiej]


Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 r. w Starachowicach, jako córka inżyniera budownictwa - Aleksandra Jasiewicza i Stefanii z Szydłowskich. W Starachowicach rodzina przebywała także w czasie wojny.

Kaczyńska w czasie okupacji hitlerowskiej była sanitariuszką Szarych Szeregów na Kielecczyźnie. Według not biograficznych, które ukazywały się w mediach, wstąpiła do konspiracyjnego harcerstwa w 1941 r., miała wówczas 14 lat; nadano jej pseudonim Bratek, należała do zastępu Zioła, zrzeszającego łączniczki. Po przyspieszonym kursie medycznym skierowano ją do pracy w starachowickim szpitalu, gdzie trafiali żołnierze ranni w akcji Burza. Kaczyńska ukończyła starachowickie I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki.

Jadwiga Kaczyńska była filologiem; pracowała w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, przez kilka lat uczyła języka polskiego.

Napisała obszerną monografię bibliograficzną poświęconą Janowi Józefowi Lipskiemu, zmarłemu w 1991 r. opozycjoniście, krytykowi i historykowi literatury; znała go dobrze, bo przez wiele lat pracowała z nim w IBL PAN. Napisała także wstęp do "Niemców" Leona Kruczkowskiego, a w 1992 r. wydała monografię tego pisarza. Była także współautorką "Słownika pseudonimów pisarzy polskich XV wieku - 1970 rok".

Zmarła w Warszawie 17 stycznia 2013 r. Została pochowana w rodzinnym grobowcu na warszawskich Starych Powązkach.

W styczniu 2013 r. radni Starachowic jednogłośnie przyjęli uchwałę o przyznaniu Jadwidze Kaczyńskiej honorowego obywatelstwa miasta.

Dwa lata temu imieniem Jadwigi Kaczyńskiej nazwano jedną z ulic w Starachowicach, odcinek dawnej ulicy Józefa Krzosa, zaczynający się przy Rondzie Lecha Kaczyńskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl