Gadżet do każdego inteligentnego domu

zdjęcie ilustracyjne / news.mslgroup.pl

  

Roller Shutter 3 to zaktualizowana wersja modułu umożliwiającego sterowanie roletami, bramami wjazdowymi i garażowymi, a także zasłonami czy oknami uchylnymi. Dzięki protokołowi Z-Wave 5 produkt zyskał na szybkości łączenia i funkcjonalności. Dodatkowe rozwiązania technologiczne ułatwiają także jego instalację i integrację z systemem inteligentnego domu. Roller Shutter 3 jest dostępny w sprzedaży od 6 grudnia 2018 r.

FIBARO Roller Shutter cieszy się popularnością wśród entuzjastów rozwiązań dla inteligentnego domu. Dotychczas sprzedało się ponad 300 000 sztuk, a zainteresowanie produktem nie maleje. Głównym przeznaczeniem urządzenia jest umożliwienie zdalnej kontroli nad silnikami sterującymi roletami i zasłonami. Produkt ten z powodzeniem może być wykorzystywany także do obsługi bram wjazdowych, garażowych oraz okien uchylnych. Wszystko za pośrednictwem systemu inteligentnego domu FIBARO.

Komfort i bezpieczeństwo

Roller Shutter 3 umożliwia wyłączenie sterowania przyciskami naściennymi, pozostawiając kontrolę w aplikacji. Urządzenie w połączeniu z napędem wykryje także opór i automatycznie zablokuje np. ruch rolet. To szczególnie ważne, gdy w domu znajdują się dzieci i zwierzęta, które mogą przypadkowo dostać się pod rolety w trakcie ich opuszczania. Ponadto możliwość konfigurowania scen pozwala za pomocą jednego przycisku uruchomić sekwencję wydarzeń, które dostosują wnętrze do aktualnych potrzeb mieszkańców. Gdy domownicy postanowią obejrzeć film, jedno kliknięcie pozwoli np. na wygaszenie oświetlenia, opuszczenie rolet i uruchomienie telewizora, jeśli zostały podłączone do systemu smart home. Podobnie w przypadku wykrycia niepożądanego ruchu (np. włamania) system zainicjuje odpowiednią scenę i uruchomi przykładowo oświetlenie alarmowe, sygnał dźwiękowy i podniesienie rolet.


Jeszcze łatwiejsza instalacja

Roller Shutter 3 ucieszy także profesjonalnych instalatorów i hobbystycznych majsterkowiczów. Dzięki nowym rozwiązaniom mniejsze znaczenie ma sposób podłączenia przewodów elektrycznych do urządzenia. Instalatorzy często spotykają się z instalacjami elektrycznymi, które charakteryzują się różnymi oznaczeniami kolorystycznym przewodów. W takim przypadku bardzo łatwo jest o błędne podłączenie przewodów do wejść i wyjść – Roller Shutter 3 pozwala zamienić ich kolejność podczas konfiguracji, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego rozbierania przełącznika i zmiany podłączeń.


Korzyści z najnowszych rozwiązań standardu Z-Wave 5
 

Nowy chip oraz rewizja protokołu Z-Wave wykorzystywany w urządzeniach tworzących Internet rzeczy (IoT) przynosi użytkownikom i instalatorom sporo korzyści. To nie tylko szybsza i bardziej niezawodna transmisja danych pomiędzy urządzeniami na większą odległość, ale także gotowość na nowe rozwiązania, które pojawią się w przyszłości, jak np. podłączenie urządzenia do domowego systemu jeszcze w sklepie. Co ważne dla posiadaczy urządzeń wykorzystujących starsze wersje standardu Z-Wave, nie ma konieczności ich wymiany, ponieważ Z-Wave 3 i Z-Wave 5 współpracują ze sobą. Obecnie, praktycznie już wszystkie oferowane urządzenia posługują się protokołem Z-Wave 5.
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, news.mslgroup.pl, infowire.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ścinał drzewo, zginęła jego żona

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

64-letnia kobieta zginęła, uderzona przez ścinane przez jej męża drzewo. Do wypadku doszło w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Dziewki w gminie Siewierz (Śląskie) – podała dziś policja, która wyjaśnia okoliczności tragedii.

Rzecznik będzińskiej komendy kom. Paweł Łotocki powiedział, że do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem najprawdopodobniej w trakcie prac związanych ze ścięciem drzewa, wykonywanych przez 70-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego.

"Wszystko wskazuje na to, że opadający pień ściętego drzewa uderzył w głowę 64-letnią żonę mężczyzny. Obrażenia, jakich doznała kobieta, spowodowały jej śmierć"

- dodał policjant. Po wypadku 70-latek zadzwonił po pomoc. Nie było innych świadków zdarzenia.

Dokładne okoliczności tej tragedii i jej przebieg badają teraz śledczy ze siewierskiego komisariatu. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok 64-latki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl