Gadżet do każdego inteligentnego domu

zdjęcie ilustracyjne / news.mslgroup.pl

  

Roller Shutter 3 to zaktualizowana wersja modułu umożliwiającego sterowanie roletami, bramami wjazdowymi i garażowymi, a także zasłonami czy oknami uchylnymi. Dzięki protokołowi Z-Wave 5 produkt zyskał na szybkości łączenia i funkcjonalności. Dodatkowe rozwiązania technologiczne ułatwiają także jego instalację i integrację z systemem inteligentnego domu. Roller Shutter 3 jest dostępny w sprzedaży od 6 grudnia 2018 r.

FIBARO Roller Shutter cieszy się popularnością wśród entuzjastów rozwiązań dla inteligentnego domu. Dotychczas sprzedało się ponad 300 000 sztuk, a zainteresowanie produktem nie maleje. Głównym przeznaczeniem urządzenia jest umożliwienie zdalnej kontroli nad silnikami sterującymi roletami i zasłonami. Produkt ten z powodzeniem może być wykorzystywany także do obsługi bram wjazdowych, garażowych oraz okien uchylnych. Wszystko za pośrednictwem systemu inteligentnego domu FIBARO.

Komfort i bezpieczeństwo

Roller Shutter 3 umożliwia wyłączenie sterowania przyciskami naściennymi, pozostawiając kontrolę w aplikacji. Urządzenie w połączeniu z napędem wykryje także opór i automatycznie zablokuje np. ruch rolet. To szczególnie ważne, gdy w domu znajdują się dzieci i zwierzęta, które mogą przypadkowo dostać się pod rolety w trakcie ich opuszczania. Ponadto możliwość konfigurowania scen pozwala za pomocą jednego przycisku uruchomić sekwencję wydarzeń, które dostosują wnętrze do aktualnych potrzeb mieszkańców. Gdy domownicy postanowią obejrzeć film, jedno kliknięcie pozwoli np. na wygaszenie oświetlenia, opuszczenie rolet i uruchomienie telewizora, jeśli zostały podłączone do systemu smart home. Podobnie w przypadku wykrycia niepożądanego ruchu (np. włamania) system zainicjuje odpowiednią scenę i uruchomi przykładowo oświetlenie alarmowe, sygnał dźwiękowy i podniesienie rolet.


Jeszcze łatwiejsza instalacja

Roller Shutter 3 ucieszy także profesjonalnych instalatorów i hobbystycznych majsterkowiczów. Dzięki nowym rozwiązaniom mniejsze znaczenie ma sposób podłączenia przewodów elektrycznych do urządzenia. Instalatorzy często spotykają się z instalacjami elektrycznymi, które charakteryzują się różnymi oznaczeniami kolorystycznym przewodów. W takim przypadku bardzo łatwo jest o błędne podłączenie przewodów do wejść i wyjść – Roller Shutter 3 pozwala zamienić ich kolejność podczas konfiguracji, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego rozbierania przełącznika i zmiany podłączeń.


Korzyści z najnowszych rozwiązań standardu Z-Wave 5
 

Nowy chip oraz rewizja protokołu Z-Wave wykorzystywany w urządzeniach tworzących Internet rzeczy (IoT) przynosi użytkownikom i instalatorom sporo korzyści. To nie tylko szybsza i bardziej niezawodna transmisja danych pomiędzy urządzeniami na większą odległość, ale także gotowość na nowe rozwiązania, które pojawią się w przyszłości, jak np. podłączenie urządzenia do domowego systemu jeszcze w sklepie. Co ważne dla posiadaczy urządzeń wykorzystujących starsze wersje standardu Z-Wave, nie ma konieczności ich wymiany, ponieważ Z-Wave 3 i Z-Wave 5 współpracują ze sobą. Obecnie, praktycznie już wszystkie oferowane urządzenia posługują się protokołem Z-Wave 5.
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, news.mslgroup.pl, infowire.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uciekła z miejsca kolizji i zamknęła się w domu. Policjanci musieli sforsować drzwi

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Pexels/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dyżurny krakowskiej policji odebrał w połowie ostatniego tygodnia zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na ul. Królowej Jadwigi. Na miejsce natychmiast udała się załoga ruchu drogowego. Tam zgłaszający opowiedział mundurowym jak po zaparkowaniu swojego pojazdu marki Kia, zauważył inny pojazd tej samej marki wjeżdżający nagle na chodnik i z dużą prędkością zmierzający w jego kierunku. Widząc to, mężczyzna błyskawicznie odciągnął dwójkę swoich dzieci, dzięki czemu nie doszło do tragedii.

Pędzące auto uderzyło jednak w jego samochód, a sprawca bardzo szybko odjechał z miejsca. Poszkodowany mężczyzna zapamiętał wygląd osoby kierującej oraz markę i numery rejestracyjne pojazdu, dzięki czemu szybko udało się namierzyć właściciela oraz ustalić jego miejsce zamieszkania. Natychmiast udali się tam funkcjonariusze drogówki oraz policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie. Pod ustalonym adresem mundurowi zastali 83-latka, który przekazał, że jest ojcem kobiety będącej właścicielką wskazanego pojazdu i wyłącznym użytkowaniem samochodu.

Mężczyzna jednak utrudniał funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych, stwierdził, że nie wpuści ich na swoją posesję, ignorując tłumaczenia o odpowiedzialności karnej z tym związanej. Oświadczył ponadto, że córka nie wyjdzie do policjantów i zatrzasnął drzwi. Jako że wejście do budynku nie było możliwe, a kolejne próby przekonania do ich otwarcia drzwi okazały się bezskuteczne, na miejsce przybył ślusarz, który otworzył drzwi.

W środku policjanci zastali kobietę w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, co potwierdziły przeprowadzone badania. 59-latka nie przyznała się do winy, tłumacząc, że nic nie pamięta ze względu na leki, które zażywa. Policyjni technicy zabezpieczyli ślady, a mundurowi wraz z podejrzaną udali się do komisariatu, gdzie okazało się, że była ona również pod wpływem środków odurzających. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego kobiecie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl