Gadżet do każdego inteligentnego domu

zdjęcie ilustracyjne / news.mslgroup.pl

  

Roller Shutter 3 to zaktualizowana wersja modułu umożliwiającego sterowanie roletami, bramami wjazdowymi i garażowymi, a także zasłonami czy oknami uchylnymi. Dzięki protokołowi Z-Wave 5 produkt zyskał na szybkości łączenia i funkcjonalności. Dodatkowe rozwiązania technologiczne ułatwiają także jego instalację i integrację z systemem inteligentnego domu. Roller Shutter 3 jest dostępny w sprzedaży od 6 grudnia 2018 r.

FIBARO Roller Shutter cieszy się popularnością wśród entuzjastów rozwiązań dla inteligentnego domu. Dotychczas sprzedało się ponad 300 000 sztuk, a zainteresowanie produktem nie maleje. Głównym przeznaczeniem urządzenia jest umożliwienie zdalnej kontroli nad silnikami sterującymi roletami i zasłonami. Produkt ten z powodzeniem może być wykorzystywany także do obsługi bram wjazdowych, garażowych oraz okien uchylnych. Wszystko za pośrednictwem systemu inteligentnego domu FIBARO.

Komfort i bezpieczeństwo

Roller Shutter 3 umożliwia wyłączenie sterowania przyciskami naściennymi, pozostawiając kontrolę w aplikacji. Urządzenie w połączeniu z napędem wykryje także opór i automatycznie zablokuje np. ruch rolet. To szczególnie ważne, gdy w domu znajdują się dzieci i zwierzęta, które mogą przypadkowo dostać się pod rolety w trakcie ich opuszczania. Ponadto możliwość konfigurowania scen pozwala za pomocą jednego przycisku uruchomić sekwencję wydarzeń, które dostosują wnętrze do aktualnych potrzeb mieszkańców. Gdy domownicy postanowią obejrzeć film, jedno kliknięcie pozwoli np. na wygaszenie oświetlenia, opuszczenie rolet i uruchomienie telewizora, jeśli zostały podłączone do systemu smart home. Podobnie w przypadku wykrycia niepożądanego ruchu (np. włamania) system zainicjuje odpowiednią scenę i uruchomi przykładowo oświetlenie alarmowe, sygnał dźwiękowy i podniesienie rolet.


Jeszcze łatwiejsza instalacja

Roller Shutter 3 ucieszy także profesjonalnych instalatorów i hobbystycznych majsterkowiczów. Dzięki nowym rozwiązaniom mniejsze znaczenie ma sposób podłączenia przewodów elektrycznych do urządzenia. Instalatorzy często spotykają się z instalacjami elektrycznymi, które charakteryzują się różnymi oznaczeniami kolorystycznym przewodów. W takim przypadku bardzo łatwo jest o błędne podłączenie przewodów do wejść i wyjść – Roller Shutter 3 pozwala zamienić ich kolejność podczas konfiguracji, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego rozbierania przełącznika i zmiany podłączeń.


Korzyści z najnowszych rozwiązań standardu Z-Wave 5
 

Nowy chip oraz rewizja protokołu Z-Wave wykorzystywany w urządzeniach tworzących Internet rzeczy (IoT) przynosi użytkownikom i instalatorom sporo korzyści. To nie tylko szybsza i bardziej niezawodna transmisja danych pomiędzy urządzeniami na większą odległość, ale także gotowość na nowe rozwiązania, które pojawią się w przyszłości, jak np. podłączenie urządzenia do domowego systemu jeszcze w sklepie. Co ważne dla posiadaczy urządzeń wykorzystujących starsze wersje standardu Z-Wave, nie ma konieczności ich wymiany, ponieważ Z-Wave 3 i Z-Wave 5 współpracują ze sobą. Obecnie, praktycznie już wszystkie oferowane urządzenia posługują się protokołem Z-Wave 5.
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, news.mslgroup.pl, infowire.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tłum przed prokuraturą - czeka na oprawcę Kristiny. "To było dziecko, miało całe życie przed sobą" WIDEO

Tłum czeka na oprawcę Kristiny / TVP Info/printscreen

  

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Ponad 100 osób czeka przed budynkiem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie trwają czynności z zatrzymanym dziś mężczyzną podejrzewanym o bestialskie zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin (Dolnośląskie).

Tłum zgromadzony przed budynkiem prokuratury czeka na zakończenie przesłuchania. Od czasu do czasu słychać groźby adresowane do mężczyzny, który jest przesłuchiwany w prokuraturze.

Ludzie komentują też zbrodnię. "To było dziecko, miało całe życie przed sobą" - powiedział jeden z mężczyzn. "Jak można było zrobić coś takiego" - mówił inny. Zebrani robią zdjęcia i nagrywają filmy telefonami komórkowymi. Wokół budynku prokuratury stoją policjanci.

O zatrzymaniu podejrzewanego o zabójstwo dziewczynki poinformował w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wieczorem 22-letni mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Policja podała, że podejrzewany mężczyzna nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy obecnie trwają czynności związane z weryfikowaniem i zabezpieczaniem materiału dowodowego.

Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w godzinach popołudniowych. Mamy 48 godzin, to jest ten czas, w ramach którego musimy wykonać niezbędne czynności, które by pozwoliły na przedstawienie zarzutów, a potem przesłuchanie podejrzanego i ewentualne skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie 

– powiedział prok. Pindera.

[polecam:https://niezalezna.pl/276051-domniemany-oprawca-kristiny-byl-juz-na-oku-policji-jestesmy-przekonani-ze-uslyszy-zarzuty]

Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, były rany kłute klatki piersiowej i szyi; zbrodnia miała podłoże seksualne.

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek około godziny 17 w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Dziewczynka w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl