Czego życzą sobie polscy politycy? Niektórzy nawet w takiej chwili nie mogli się powstrzymać!

spotkanie opłatkowe w Sejmie / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jan Przemyłski

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portali Niezależna.pl, gdzie prowadzi program „Rozmowa niezależna”.

Kontakt z autorem

Paweł Tunia

Kontakt z autorem

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

  

Życzę, żeby kolejny rok spełnił jak najwięcej naszych nadziei, tych wspólnych i tych indywidualnych. By przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy. Polskę silną, sprawiedliwą, dostatnią i sprawiedliwą. Jeszcze raz powtarzam to słowo: sprawiedliwą dla wszystkich – powiedział w swoim spocie prezes Jarosław Kaczyński. Swoje nagrania przedstawili również liderzy opozycji, a także przewodniczący Parlamentu Europejskiego Donald Tusk.

Szanowni państwo, zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Za chwilę nowy rok. Chciałbym państwu złożyć najserdeczniejsze, najlepsze życzenia. Miłych, wesołych, rodzinnych, szczęśliwych świąt. I jak największego udziału w tej nadziei, radości, którą przyniósł ze sobą Chrystus. Chciałbym także życzyć jak najlepszego nowego roku. Ten, który mija, przyniósł ze sobą wiele dobrych wydarzeń. Przyniósł piękne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, sukcesy, także w dziedzinie ekonomicznej. Życzę, żeby kolejny rok spełnił jak najwięcej naszych nadziei, tych wspólnych i tych indywidualnych. By przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy. Polskę silną, dostatnią i sprawiedliwą. Jeszcze raz powtarzam to słowo: sprawiedliwą dla wszystkich.
- powiedział Jarosław Kaczyński w opublikowanym w mediach społecznościowych spocie.

Prezes PiS nie był jedyny. Specjalne życzenia dla czytelników „Gazety Polskiej” nagrali politycy z różnych opcji politycznych w tym m.in. pięknie śpiewająca posłanka Anna Paluch, równie dobry Eugeniusz Kłopotek (PSL), ale również minister Jerzy Kwieciński i wicepremier Piotr Gliński i minister Marek Suski. Nietypowe życzenia złożył też Donald Tusk, który przypomniał swoje nagranie z „Szansy na sukces” sprzed niemal 20 lat.

„Codzienna” postanowiła zapytać polityków nie o to, czego życzą wyborcom, ale o to, czego życzą swoim oponentom. Część wypowiedzi umiesczamy poniżej.

Niektórzy jednak nawet w takiej chwili najwyraźniej nie mogli się powstrzymać. Poproszony o zdanie poseł PO Michał Szczerba odparł:

Przegranej w wyborach w 2019 r.
- odpowiedział krótko i stanowczo.

Jednak redakcja „Codziennej” się nie poddała i dopytała, czy chciałby przekazać też coś bardziej uprzejmego m.in. posłom Zjednoczonej Prawicy.

Dużo zdrowia i szczęścia w życiu.
- odpowiedział.

Z kolei na pytanie jakie życzenia świąteczne ma dla swoich partyjnych kolegów odpowiedział, że najbardziej chciałby, aby wszyscy oni się prawdziwie zjednoczyli.

Aby ta zgoda po naszej stronie była możliwa i skutkowała odpowiedzialnymi wyborami Polaków oraz dobrymi czterema latami dla naszego kraju.
- odpowiedział nam poseł Szczerba.

A czego politycy innych partii życzą swoim oponentom?

Eugeniusz Kłopotek
poseł PSL-UED

Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia życzę moim przeciwnikom politycznym, aby mogli w spokoju usiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, rozmawiać z rodziną i nie poruszać spraw politycznych. Gwarantuję państwu, że jak ruszycie te problemy, to na pewno się pokłócicie, a tego na pewno nikt z was nie chce i ja tego też nie chcę, aby u was była kłótnia z powodu polityki. Na nowy rok życzę zwycięstwa Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, a jeśli przy okazji nasi polityczni przeciwnicy też coś zyskają, to bardzo dobrze, może kiedyś gdzieś się spotkamy.
 
Ryszard Czarnecki
europoseł Prawa i Sprawiedliwość

Oponentom politycznym życzę świąt prawdziwie polskich. Jeżeli będą je spędzali w Polsce, to z pewnością będą one spokojne – dzięki mądrej polityce migracyjnej naszego państwa. Życzę im, żeby święta były tradycyjne i najlepiej z opłatkiem, bo on – wbrew temu, co mówią niektórzy radni totalnej opozycji – nie łamie konstytucji. I wreszcie życzę, aby te święta spędzali w rodzinnej atmosferze, bo Polska tym się różni od innych krajów Europy Zachodniej, że w niej stół świąteczny gromadzi kilka pokoleń Polaków. Ponadto życzę pokoju w sercach po świętach i w nowym roku.
 
Łukasz Rzepecki
poseł Kukiz’15

Życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze. Więcej uśmiechu, mniej rozczarowań i więcej sukcesów w życiu zawodowym. Zaczyna się rok wyborczy, szczególnie ważny dla nas, wszystkich polityków, ale Polska powinna się dążyć do zachowania różnorodności politycznej, dlatego moim oponentom politycznym życzę sukcesów, także tych wyborczych. Jednak przede wszystkim życzę im zdrowia i uśmiechów na twarzy. Mniej kłótni, a więcej współpracy! A politycy PiS niech częściej pochylają się nad dobrymi propozycjami Kukiz’15.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl