Czego życzą sobie polscy politycy? Niektórzy nawet w takiej chwili nie mogli się powstrzymać!

spotkanie opłatkowe w Sejmie / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jan Przemyłski

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portali Niezależna.pl, gdzie prowadzi program „Rozmowa niezależna”.

Kontakt z autorem

Paweł Tunia

Kontakt z autorem

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

  

Życzę, żeby kolejny rok spełnił jak najwięcej naszych nadziei, tych wspólnych i tych indywidualnych. By przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy. Polskę silną, sprawiedliwą, dostatnią i sprawiedliwą. Jeszcze raz powtarzam to słowo: sprawiedliwą dla wszystkich – powiedział w swoim spocie prezes Jarosław Kaczyński. Swoje nagrania przedstawili również liderzy opozycji, a także przewodniczący Parlamentu Europejskiego Donald Tusk.

Szanowni państwo, zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Za chwilę nowy rok. Chciałbym państwu złożyć najserdeczniejsze, najlepsze życzenia. Miłych, wesołych, rodzinnych, szczęśliwych świąt. I jak największego udziału w tej nadziei, radości, którą przyniósł ze sobą Chrystus. Chciałbym także życzyć jak najlepszego nowego roku. Ten, który mija, przyniósł ze sobą wiele dobrych wydarzeń. Przyniósł piękne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, sukcesy, także w dziedzinie ekonomicznej. Życzę, żeby kolejny rok spełnił jak najwięcej naszych nadziei, tych wspólnych i tych indywidualnych. By przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy. Polskę silną, dostatnią i sprawiedliwą. Jeszcze raz powtarzam to słowo: sprawiedliwą dla wszystkich.
- powiedział Jarosław Kaczyński w opublikowanym w mediach społecznościowych spocie.

Prezes PiS nie był jedyny. Specjalne życzenia dla czytelników „Gazety Polskiej” nagrali politycy z różnych opcji politycznych w tym m.in. pięknie śpiewająca posłanka Anna Paluch, równie dobry Eugeniusz Kłopotek (PSL), ale również minister Jerzy Kwieciński i wicepremier Piotr Gliński i minister Marek Suski. Nietypowe życzenia złożył też Donald Tusk, który przypomniał swoje nagranie z „Szansy na sukces” sprzed niemal 20 lat.

„Codzienna” postanowiła zapytać polityków nie o to, czego życzą wyborcom, ale o to, czego życzą swoim oponentom. Część wypowiedzi umiesczamy poniżej.

Niektórzy jednak nawet w takiej chwili najwyraźniej nie mogli się powstrzymać. Poproszony o zdanie poseł PO Michał Szczerba odparł:

Przegranej w wyborach w 2019 r.
- odpowiedział krótko i stanowczo.

Jednak redakcja „Codziennej” się nie poddała i dopytała, czy chciałby przekazać też coś bardziej uprzejmego m.in. posłom Zjednoczonej Prawicy.

Dużo zdrowia i szczęścia w życiu.
- odpowiedział.

Z kolei na pytanie jakie życzenia świąteczne ma dla swoich partyjnych kolegów odpowiedział, że najbardziej chciałby, aby wszyscy oni się prawdziwie zjednoczyli.

Aby ta zgoda po naszej stronie była możliwa i skutkowała odpowiedzialnymi wyborami Polaków oraz dobrymi czterema latami dla naszego kraju.
- odpowiedział nam poseł Szczerba.

A czego politycy innych partii życzą swoim oponentom?

Eugeniusz Kłopotek
poseł PSL-UED

Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia życzę moim przeciwnikom politycznym, aby mogli w spokoju usiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, rozmawiać z rodziną i nie poruszać spraw politycznych. Gwarantuję państwu, że jak ruszycie te problemy, to na pewno się pokłócicie, a tego na pewno nikt z was nie chce i ja tego też nie chcę, aby u was była kłótnia z powodu polityki. Na nowy rok życzę zwycięstwa Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, a jeśli przy okazji nasi polityczni przeciwnicy też coś zyskają, to bardzo dobrze, może kiedyś gdzieś się spotkamy.
 
Ryszard Czarnecki
europoseł Prawa i Sprawiedliwość

Oponentom politycznym życzę świąt prawdziwie polskich. Jeżeli będą je spędzali w Polsce, to z pewnością będą one spokojne – dzięki mądrej polityce migracyjnej naszego państwa. Życzę im, żeby święta były tradycyjne i najlepiej z opłatkiem, bo on – wbrew temu, co mówią niektórzy radni totalnej opozycji – nie łamie konstytucji. I wreszcie życzę, aby te święta spędzali w rodzinnej atmosferze, bo Polska tym się różni od innych krajów Europy Zachodniej, że w niej stół świąteczny gromadzi kilka pokoleń Polaków. Ponadto życzę pokoju w sercach po świętach i w nowym roku.
 
Łukasz Rzepecki
poseł Kukiz’15

Życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze. Więcej uśmiechu, mniej rozczarowań i więcej sukcesów w życiu zawodowym. Zaczyna się rok wyborczy, szczególnie ważny dla nas, wszystkich polityków, ale Polska powinna się dążyć do zachowania różnorodności politycznej, dlatego moim oponentom politycznym życzę sukcesów, także tych wyborczych. Jednak przede wszystkim życzę im zdrowia i uśmiechów na twarzy. Mniej kłótni, a więcej współpracy! A politycy PiS niech częściej pochylają się nad dobrymi propozycjami Kukiz’15.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Litwa zabiega o tekę unijnego komisarza. Wskazano dziedziny w kręgu zainteresowań rządu

/ pixabay.com/CC0/dimitrisvetsikas1969

  

Litwa w nowej Komisji Europejskiej będzie ubiegała się o tekę komisarza ds. energii, gospodarki lub ochrony granic zewnętrznych – przekazał dzisiaj premier Saulius Skvernelis po spotkaniu w Wilnie z wiceprzewodniczącym KE ds. unii energetycznej Maroszem Szefczoviczem.

- Litwa będzie ubiegała się o ważną tekę w tych dziedzinach, w których ma znaczący dorobek i kompetencje

 - cytuje Skvernelisa komunikat prasowy rządu. Zaznacza się w nim, że dla Litwy „priorytetowymi dziedzinami pozostają dziedziny związane z gospodarką i energetyką” i że „konieczny jest przełom w sprawie ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej”.

Premier wskazał, że Litwa „poprze ambitny plan przejścia Europy do neutralnej dla klimatu gospodarki do 2050 r.”.

- Powinniśmy jednak obronić konkurencyjność swego przemysłu, uwzględnić możliwości oraz różnice ekonomiczne i społeczne państw Unii Europejskiej

 - zaznaczył.

Według niego priorytetem Litwy jest synchronizacja do 2025 r. sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich, które obecnie są połączone pierścieniem przesyłowym z Białorusią i Rosją z Europą Zachodnią przez Polskę.

Skvernelis podkreślił też, że elektrowania atomowa na Białorusi, powstająca ok. 50 km od litewskiej stolicy, „jest wyznawaniem dla całej Unii Europejskiej”.

- Celowe jest przygotowanie szerszego planu w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego w państwach sąsiadujących z Unią

 - zaznaczył w komunikacie.

Tematy projektów energetycznych zdominowały również piątkowe spotkanie Szefczovicza z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą. Prezydent zaproponował m.in. powołanie w Unii Europejskiej koordynatora ds. synchronizacji sieci elektroenergetycznych. Zapowiedział, że tę kwestię zamierza omówić z nowym prezydentem Łotwy. Spotkanie obu prezydentów, Gitanasa Nausedy i Egilsa Levitsa, zaplanowane jest w najbliższy wtorek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl