Ułani gotowi do drogi

W Wędrzynie uroczyście pożegnano żołnierzy wchodzących w skład kolejnej, już czwartej, zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii — informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2706.html

PKW Rumunia podporządkowana jest wielonarodowej batalionowej grupie bojowej wchodzącej w skład  rumuńskiej 2. Brygady Piechoty. Kontyngent w zdecydowanej większości tworzą żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, a uzupełniają ich specjaliści z innych jednostek wojskowych oraz instytucji (głównie 10. Brygada Logistyczna oraz 11. Batalion Dowodzenia).

Przedświąteczny czas z pewnością potęguje w żołnierzach smutek, bo nie sposób wspomnieć, że to także czas rozłąki z Ojczyzną, ale przede wszystkim z rodzinami oraz przyjaciółmi. Zdecydowana większość zebranych na wędrzyńskim placu żołnierzy przechodzi to kolejny raz, ale nie oznacza to wcale, że jest im łatwej opuścić rodzinne strony. Zadaniem żołnierza jest obrona naszej Ojczyzny, ale będąc członkiem NATO nie możemy zapomnieć o naszych sojusznikach — czytamy na portalu.

Życzę Wam abyście szczęśliwe dotarli w rejon pełnienia misji i realizowali tam zadania jako zwarty pododdział (…). Trzymam kciuki abyście realizowali zadania efektywnie i wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich bliskich

— życzył swoim podwładnym dowódca 17. WBZ generał brygady Robert Kosowski. 

 

 Źródło: 17. WBZ

 

#PKW Rumunia #pożegnanie armii #Wędrzyn

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo