Świąteczne życzenia elementem walki politycznej! Czego Protasiewicz życzył Kaczyńskiemu?

Jacek Protasiewicz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Niedawno "wypożyczony" z Polskiego Stronnictwa Ludowego – Unii Europejskich Demokratów do Nowoczesnej poseł, Jacek Protasiewicz, miał okazję złożyć świąteczne życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Co powiedział? Cóż, tego można było się spodziewać po pośle totalnej opozycji.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Sposobność do złożenia życzeń prezesowi PiS miał Jacek Protasiewicz, nowy nabytek Nowoczesnej. W programie „Fakt Opinie” prowadząca – jak sama stwierdziła – miała trudne zadanie. Chodziło o złożenie życzeń Jarosławowi Kaczyńskiemu. I faktycznie, było trudno, ponieważ poseł .N nie podołał. Nawet w przedświątecznym okresie, nawet na chwilę nie był w stanie odłożyć na bok politycznych sporów!

Oto, czego życzył Jarosławowi Kaczyńskiemu poseł Jacek Protasiewicz:

Życzę Jarosławowi Kaczyńskiemu, by naprawdę uwierzył że ci Polacy i politycy, którzy nie sympatyzują z jego Prawem i Sprawiedliwością, to nie są zdradzieckie mordy. My nie jesteśmy zdrajcami ojczyzny, my jesteśmy ludźmi, którzy mają inne poglądy na Polskę i Unię Europejską,

- powiedział nowy nabytek Nowoczesnej.

"Mówienie o nas zdradzieckie mordy jest bardzo niesprawiedliwe i (życzę mu – red.)  więcej empatii, bo to tylko pogłębia w Polsce konflikt, który dla większości Polaków jest dramatyczny"

– dodał Protasiewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, fakt.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump grozi Unii Europejskiej nałożeniem ceł samochody importowane do USA

Zdjęcie ilustracyjne/Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

  

Prezydent Donald Trump dzisiaj po spotkaniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem ponownie zagroził nałożeniem dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do USA, jeżeli nie zawrze porozumienia handlowego z Europą.

Trump, który groził już rok temu, że podejmie takie kroki, powiedział dziennikarzom, że jego administracja rozważa obecnie nałożenie taryf na samochody z Unii Europejskiej.

W niedzielę upłynął termin, w którym ministerstwo handlu USA miało zdecydować, czy import aut lub części samochodowych zagraża bezpieczeństwu kraju. Utajniony raport w tej sprawie został już przekazany do Białego Domu.

Otwiera to Trumpowi drogę do ewentualnego nałożenia specjalnych ceł dotyczących towarów określonych w raporcie; prezydent ma na to 90 dni. Wcześniej Trump mówił o 25-procentowych stawkach na auta, co - w jego zamyśle - ma pomóc w zmniejszeniu deficytu handlowego USA oraz stworzeniu miejsc pracy w kraju.

W poniedziałek Komisja Europejska ostrzegła Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek kroki zmierzające do wprowadzenia dodatkowych ceł na europejskie samochody importowane do tego kraju spotkają się z unijną reakcją. Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział, że jeśli Waszyngton wprowadzi taryfy na produkcję motoryzacyjną z UE, państwa członkowskie wspólnie zastanowią się nad retorsjami.

Trump i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uzgodnili w ubiegłym roku, że Waszyngton nie będzie na razie wprowadzał nowych taryf, a UE zobowiązała się do pewnych ustępstw na rzecz administracji Trumpa, w tym zwiększenia importu do Europy amerykańskiej soi.

Unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy handlu, którzy spotkają się pod koniec tygodnia na nieformalnym posiedzeniu w Bukareszcie, mają dyskutować o tej kwestii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl