Świąteczne życzenia elementem walki politycznej! Czego Protasiewicz życzył Kaczyńskiemu?

Jacek Protasiewicz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Niedawno "wypożyczony" z Polskiego Stronnictwa Ludowego – Unii Europejskich Demokratów do Nowoczesnej poseł, Jacek Protasiewicz, miał okazję złożyć świąteczne życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Co powiedział? Cóż, tego można było się spodziewać po pośle totalnej opozycji.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Sposobność do złożenia życzeń prezesowi PiS miał Jacek Protasiewicz, nowy nabytek Nowoczesnej. W programie „Fakt Opinie” prowadząca – jak sama stwierdziła – miała trudne zadanie. Chodziło o złożenie życzeń Jarosławowi Kaczyńskiemu. I faktycznie, było trudno, ponieważ poseł .N nie podołał. Nawet w przedświątecznym okresie, nawet na chwilę nie był w stanie odłożyć na bok politycznych sporów!

Oto, czego życzył Jarosławowi Kaczyńskiemu poseł Jacek Protasiewicz:

Życzę Jarosławowi Kaczyńskiemu, by naprawdę uwierzył że ci Polacy i politycy, którzy nie sympatyzują z jego Prawem i Sprawiedliwością, to nie są zdradzieckie mordy. My nie jesteśmy zdrajcami ojczyzny, my jesteśmy ludźmi, którzy mają inne poglądy na Polskę i Unię Europejską,

- powiedział nowy nabytek Nowoczesnej.

"Mówienie o nas zdradzieckie mordy jest bardzo niesprawiedliwe i (życzę mu – red.)  więcej empatii, bo to tylko pogłębia w Polsce konflikt, który dla większości Polaków jest dramatyczny"

– dodał Protasiewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, fakt.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prof. Legutko nie przebiera w słowach. Ostro dostało się ustępującej Komisji Europejskiej!

na zdjęciu Frans Timmermans i Jean-Claude Juncker / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

W europarlamencie żywiołowo dyskutowano wokół podsumowania dokonań ustępującej Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Calaude'a Junckera. Wypowiadający się w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów europoseł PiS prof. Ryszard Legutko nie zostawił na unijnych komisarzach kończących swoją kadencję suchej nitki.

Legutko zwrócił uwagę, że odchodzącej Komisji Europejskiej można przypisać co prawda kilka zasług.

Podjęto wysiłki na rzecz większej integracji jednolitego rynku, zwiększenia pewności dostaw energii albo inwestycji w gospodarkę.
- powiedział przewodniczący EKR i docenił też plan na rzecz wzmocnienia małych i średnich gospodarstw.
 
Po chwili jednak eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że kadencja Jean-Calaude'a Junckera cechowała się licznymi rozczarowaniami.

Tracimy jedno z największych i najbardziej wpływowych państw członkowskich. To historyczne rozczarowanie.
- oświadczył prof. Legutko.

Polityk odniósł się do bezrefleksyjności Komisji Europejskiej w związku z brexitem.

Oczekiwałem, że taka refleksja nastąpi przed brexitem, a nie kiedy już praktycznie stał się faktem.
- powiedział.
 
Polski polityk stwierdził także, że niestety zamiast potrzebnych analiz, prowadzona jest polityka pogłębiania różnic.

Dostrzegano łamanie prawa w niektórych państwach członkowskich, mimo że nie były one łamane. Jednocześnie Komisja Europejska udawała, że nie widzi karygodnego łamania praw w tych krajach, które rzeczywiście się tego dopuszczały.
- punktował prof. Legutko.

Jako jeden z przejawów braku chęci współpracy z częścią demokratycznie wybranych rządów państw członkowskich przewodniczący EKR wskazał kwestię migracji.

Traktaty wskazują że sprawy migracji pozostają w gestii państw członkowskich. Pomimo tego, narzucono zasady, których kraje w ogóle nie chciały.
- podkreślił.

Eurodeputowany PiS ocenił, że „tak bezwzględna arogancja musiała doprowadzić do podwójnych standardów”.

UE miała służyć zbliżaniu krajów i obywateli, jednak z przykrością muszę stwierdzić, że aktualnie ustępująca Komisja była pierwszą, która oddaliła kraje i obywateli od siebie.
- skwitował polityk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl