Świąteczne życzenia elementem walki politycznej! Czego Protasiewicz życzył Kaczyńskiemu?

Jacek Protasiewicz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Niedawno "wypożyczony" z Polskiego Stronnictwa Ludowego – Unii Europejskich Demokratów do Nowoczesnej poseł, Jacek Protasiewicz, miał okazję złożyć świąteczne życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Co powiedział? Cóż, tego można było się spodziewać po pośle totalnej opozycji.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Sposobność do złożenia życzeń prezesowi PiS miał Jacek Protasiewicz, nowy nabytek Nowoczesnej. W programie „Fakt Opinie” prowadząca – jak sama stwierdziła – miała trudne zadanie. Chodziło o złożenie życzeń Jarosławowi Kaczyńskiemu. I faktycznie, było trudno, ponieważ poseł .N nie podołał. Nawet w przedświątecznym okresie, nawet na chwilę nie był w stanie odłożyć na bok politycznych sporów!

Oto, czego życzył Jarosławowi Kaczyńskiemu poseł Jacek Protasiewicz:

Życzę Jarosławowi Kaczyńskiemu, by naprawdę uwierzył że ci Polacy i politycy, którzy nie sympatyzują z jego Prawem i Sprawiedliwością, to nie są zdradzieckie mordy. My nie jesteśmy zdrajcami ojczyzny, my jesteśmy ludźmi, którzy mają inne poglądy na Polskę i Unię Europejską,

- powiedział nowy nabytek Nowoczesnej.

"Mówienie o nas zdradzieckie mordy jest bardzo niesprawiedliwe i (życzę mu – red.)  więcej empatii, bo to tylko pogłębia w Polsce konflikt, który dla większości Polaków jest dramatyczny"

– dodał Protasiewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, fakt.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamieszki w Irlandii Północnej. Młoda kobieta zginęła od strzału

Zamieszki w Londonderry / Twitter.com/Leona O'Neill (LeonaONeill1) [screenshot]

  

29-letnia kobieta zginęła od strzału podczas zamieszek, jakie wybuchły w czwartek wieczorem w mieście Londonderry w Irlandii Północnej - poinformowała lokalna policja. Jak dodano, śmierć kobiety jest traktowana jako incydent o charakterze terrorystycznym.

Gdy podczas zamieszek w zdominowanej przez irlandzkich republikanów, dążących do zjednoczenia wyspy, dzielnicy Creggan padły strzały, jeden z nich trafił 29-latkę, która następnie została przewieziona do szpitala. Krótko po północy policja potwierdziła jej zgon.

Obecna na miejscu zdarzenia miejscowa dziennikarka Leona O'Neill opublikowała wcześniej na Twitterze nagrania wideo pokazujące policyjne radiowozy obrzucane - jak powiedziała - dziesiątkami koktajli Mołotowa, cegłami, butelkami i petardami. Widać też dwa porzucone na środku ulicy, palące się samochody.

Zamieszki wybuchły, gdy w Creggan pojawiło się wielu policjantów w celu przeszukania jednego z domów - powiedziała O'Neill.

Incydent z ofiarą śmiertelną potępiły obie największe partie polityczne w Irlandii Północnej - irlandzka republikańska Sinn Fein oraz probrytyjska Demokratyczna Partia Unionistyczna (DUP).

Mimo zawartego w 1998 roku porozumienia pokojowego, zwanego wielkopiątkowym, które w dużej mierze położyło kres okresowi tzw. Troubles (ang. kłopoty), paramilitarne ugrupowania przeciwne temu układowi nadal stanowią zagrożenie, o czym świadczy np. atak bombowy ze stycznia br. - zauważa Reuters.

Przed sądem w Londonderry wybuchł wówczas samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. Nikt nie został ranny.

Wcześniej w czwartek w mieście przebywała delegacja amerykańskich parlamentarzystów z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na czele, w ramach podróży, podczas której chciano zamanifestować poparcie dla porozumienia pokojowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl