Pragnę złożyć wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie. To ogromna tragedia dla wszystkich Polaków i Czechów. W tym trudnym dniu szczególnie mocno pokażmy solidarność i poczucie narodowej wspólnoty

- napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Dramatyczne wieści ze Śląska: „Szanowny Panie Prezydencie, przekazuję smutną wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków. Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

W imieniu rządu i wszystkich Polaków chciałbym złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy zginęli w wypadku w kopalni w Karwinie - powiedział dziś w Polsat News wicepremier Jarosław Gowin.

Wieczne odpoczywanie zmarłym górnikom z Karwiny. Wyrazy solidarności rodzinom ofiar. Módlmy się - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Wicepremier Beata Szydło napisała w piątek na Twitterze, że łączy się w bólu z rodzinami i bliskimi polskich i czeskich górników, którzy zginęli w katastrofie górniczej w Karwinie. "Niech Ci, którzy odeszli na wieczną szychtę odpoczywają w pokoju" - dodała.

Łączę się w bólu z rodzinami oraz bliskimi ofiar wybuchu metanu w kopalni w Karwinie. To ogromna tragedia – napisał marszałek sejmu Marek Kuchciński.

Wszystkim bliskim tragicznie zmarłych górników, składam wyrazy głębokiego współczucia - napisał na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że łączy się w bólu i modlitwie z rodzinami tych, którzy zginęli.