Minister Rafalska apeluje o wrażliwość

/ mpips.gov.p

  

- Gdy widzimy osoby bezdomne śpiące zimą na przystanku, ławce, znajdujące się w zagrażającej im sytuacji, reagujmy i dzwońmy na numery alarmowe Staż Miejską, Policję czy Pogotowie. Przypominam o numerze alarmowym 112 - apeluje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wystosowała list otwarty, w którym apeluje by szczególnie w okresie świątecznym pamiętać o innych - "w towarzyszącej nam przedświątecznej gorączce przygotowań, zakupów, sprzątania, a później ferworze świętowania, nie pamiętamy czasem o tych, którzy potrzebują pomocy, mimo, że przy wigilijnym stole zostawiamy puste nakrycie."

Elżbieta Rafalska szczególnie zwraca uwagę na sytuację osób bezdomnych, którzy próbują przetrwać zimę "temperatura spada, szczególnie w nocy, a to realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia (...) a nie mieliśmy jeszcze w tym sezonie do czynienia z prawdziwym atakiem zimy."

Minister zawraca się z apelem, byśmy nie przechodzili obojętnie obok ludzi śpiących na przystankach i ławkach - nasza reakcja może uratować komuś życie "dzwońmy na numery alarmowe Staż Miejską, Policję czy Pogotowie.

Przypominam o numerze alarmowym 112. Bądźmy wrażliwi na drugiego człowieka, to nic nie kosztuje

 - czytamy w apelu.

Przypominamy, że w tym roku według policyjnych statystyk śmierć w wyniku wychłodzenia od listopada poniosło 26 osób.

Policjanci ze szczególną uwagą patrolują wszystkie miejsca, gdzie często przebywają bezdomni, m.in. kanały ciepłownicze, ogródki działkowe czy pustostany. Funkcjonariusze oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Osobom bezdomnym zawsze proponują przewiezienie do ośrodka, w którym można zjeść ciepły posiłek i spędzić noc w bezpiecznych warunkach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl