Gazowe okno na świat

  

Rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu pozwoli uelastycznić jego pracę i zwiększyć rentowność. Dzięki jego większej funkcjonalności będziemy mogli sięgać po nowe obszary rynku. Drugie nabrzeże umożliwi przeładunek LNG na mniejsze jednostki i rozsyłanie go po Morzu Bałtyckim, bocznica kolejowa pozwoli sprzedawać gaz przy użyciu infrastruktury kolejowej w całej Europie, trzeci zbiornik zaś zwiększy możliwości magazynowania oraz gry cenowej.

Dodatkowo gwarancją jest fakt, że PGNiG zakontraktował całą przepustowość, a to zapewnia stały ruch w terminalu. Kolejne umowy na LNG zawierane przez PGNiG z Amerykanami i innymi dostawcami sprawią, że gaz ten będzie odgrywał coraz większą rolę nie tylko w energetyce, ale i całej gospodarce. Warto przypomnieć, że na szczycie klimatycznym w Katowicach Polacy podkreślali znaczenie gazu jako paliwa przejścia, umożliwiającego transformację energetyczną, zmniejszenie emisji, walkę ze zmianami klimatu i obniżanie kosztów polityki klimatycznej. Dlatego to, co się dzieje w Świnoujściu, warto postrzegać przez pryzmat całej polskiej gospodarki i korzyści, jakie ona niewątpliwie odniesie.

Autor jest redaktorem naczelnym portalu BiznesAlert.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts