Broń pana ministra

  

Cezary Grabarczyk, poseł Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości i były wicemarszałek Sejmu, ma poważny problem. Właśnie został oskarżony przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach o poświadczenie nieprawdy w protokole z egzaminu na broń i w kartach egzaminacyjnych oraz przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia osobistej korzyści. Aferę z Cezarym Grabarczykiem w roli głównej na łamach „Gazety Polskiej” ujawnił Piotr Lisiewicz, co stało się przyczyną dymisji Grabarczyka ze stanowiska ministra sprawiedliwości.

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim, która wszczęła śledztwo bardzo szybko – bo już w lipcu 2015 r. – umorzyła postępowanie w sprawie posła, natomiast zajęła się ściganiem policjantów, którzy wydawali pozwolenie na broń. W tej sprawie niezwykle ważne jest kalendarium, które swój początek bierze w 2012 r. O wątpliwościach dotyczących posła Grabarczyka wiedzieli najważniejsi politycy PO, a mimo to został powołany na kluczowy urząd. Jest to kolejny przykład, jak poprzednia władza kpiła sobie z transparentności i przestrzegania standardów: człowiek, który powinien zasiąść na ławie oskarżonych, zasiadł w fotelu ministra sprawiedliwości.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts