Bartosz Cichocki dyskredytował w studiu Republiki szefa MSZ! Słyszało to kilkanaście osób

Nie milkną echa wystąpienia wiceministra spraw zagranicznych Bartosza Cichockiego w programie Katarzyny Gójskiej na antenie Telewizji Republika. W trakcie programu doszło do ostrej wymiany zdań, jednak - jak wynika z naszych ustaleń - sporo działo się również tuż przed wejściem na antenę. Wiceszefowi MSZ, któremu już podpięto mikrofony, trochę za bardzo rozwiązał się język...

Telewizja Republika

Wczoraj informowaliśmy, że Telewizja Polska otrzymała od polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych skandaliczne pismo zawierające zarzuty Federacji Rosyjskiej wobec polskich dziennikarzy. I stwierdzające, że popełnili oni "czyn karalny". Chodzi o program "Minęła 20" na antenie TVP Info, a konkretnie grafikę, jaką wykorzystano podczas emisji - czyli plakat Wojciecha Korkucia "Achtung Russia". W Telewizji Republika red. Katarzyna Gójska zapytała wiceministra spraw zagranicznych Bartosza Cichockiego o to pismo. Ten zaś na oczach telewidzów skłamał, mówiąc o jego treści.

Tymczasem, jak wynika z naszych ustaleń, jeszcze przed nagraniem - gdy wiceminister Cichocki został już podpięty do telewizyjnych mikroportów i miał założony mikrofon - w obecności kilkunastu pracowników Telewizji Republika krytycznie i drwiąco wyrażał się o swoim szefie, ministrze spraw zagranicznych Jacku Czaputowiczu.

Jak się dowiedzieliśmy, Cichocki sugerował, że Czaputowicz nie radzi sobie w dyplomacji i w roli ministra.

Ciekawe, czy równie lojalnie wobec przełożonych i instytucji państwa polskiego wiceszef MSZ zachowuje się w studio TVN - albo podczas międzynarodowych rozmów?

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

#jacek czaputowicz #Bartosz Cichocki #dyplomacja #MSZ

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo