Kontrakt na prototypy lekkich czołgów

/ baesystems.com

  

BAE Systems oraz General Dynamics Land Systems (GDLS) otrzymały od Dowództwa Wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (US Army Contracting Command) kontrakty warte odpowiednio 376 mln i 355 mln dolarów, na dalsze prace dotyczące lekkiego wozu wsparcia ogniowego Mobile Protected Firepower (MPF).

Umowy podpisane z BAE Systems oraz General Dynamics Land Systems zakładają dalsze prace nad lekkimi wozami wsparcia ogniowego MPF oraz dostarczenie w ciągu najbliższych 14 miesięcy dwunastu prototypów do wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych. BAE Systems oferuje M8 Buford Armored Gun System, z kolei GDLS pojazd, który korzysta z najnowszego działka czołgu Abrams oraz podwozia ASCOD II wykorzystywanego w programie wozów rozpoznawczych Ajax.

Pojazdy MPF mają dysponować działem odpowiednio kal. 105 bądź 120 mm., co ma zapewnić wystarczającą siłę ognia, oraz trakcją gąsienicową zapewniającą dużą mobilność. Co więcej, dwa z tych pojazdów powinny być zdolne do transportu w samolotach Boeing C-17 Globemaster III. Zwycięzca kontraktu w przyszłości ma dostarczyć do 504 tych lekkich czołgów do US Army. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po poważnym wypadku dk17 już przejezdna

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Służby dyżurne GDDKiA poinformowały, że zakończyły się utrudnienia w ruchu po zderzeniu z udziałem sześciu samochodów osobowych na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Zakręcie. W wypadku trzy osoby zostały ranne.

Wypadek wydarzył się w miejscowości Zakręcie, między Piaskami a Krasnymstawem, w miejscu, gdzie prowadzone są roboty drogowe.

„Auta stały w kolejce, jedno za drugim, oczekując na możliwość przejazdu. Na ostatni samochód wpadł rozpędzony peugeot. Kolejne samochody, na zasadzie domina, uderzały jedno w drugie. Trzy osoby, w tym dziecko, zostały odwiezione do szpitala”.
– powiedział rzecznik policji w Krasnymstawie, Piotr Wasilewski.
 
Z powodu wypadku ruch utrudniony był przez ponad godzinę. Początkowo droga była zablokowana całkowicie, później policja wprowadziła ruch wahadłowy. Obecnie ruch w miejscu wypadku odbywa się już bez zakłóceń.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl