Parówkowe media

  

Polskie media nie przestają mnie rozczulać. W zasadzie nie ma tematu, który przez jedną stronę dziennikarskiego grajdoła nie byłby przedstawiany o 180 stopni inaczej niż przez drugą. Ostatnim przykładem protesty społeczne we Francji i na Węgrzech.

I tak w zależności od przekaziorów otrzymujemy albo przemilczenie, albo rozbuchanie do niemożliwości tego, co dzieje się w Paryżu i Budapeszcie. W zależności od linii redakcyjnej jeden protest jest „słusznym sprzeciwem”, drugi „wielopoziomową prowokacją”. Policja jest albo „brutalna”, albo „atakowana przez agresywnych sprawców”. Politycy rządzący albo sobie „wyraźnie nie radzą”, albo „mimo wszystko starają się rozwiązać problem”. I tak w koło Macieju. Papka, propaganda, przemilczenia i dezinformacja. I tylko informacji w tym wszystkim jak mięsa w tanich parówkach, i takie to strawne, smaczne i pożywne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts