Świąteczna wizyta w Batalionowej Grupie Bojowej NATO

/ mat. DG RSZ

  

W Bemowie Piskim odbyła się świąteczna wizyta Szefa Biura Gwardii Narodowej oraz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych — podaje oficjalny portal DG RSZ.

15 grudnia w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (w Bemowie Piskim), gdzie na co dzień stacjonuje Batalionowa Grupa Bojowa NATO odbyła się wizyta Szefa Biura Gwardii Narodowej USA generała Josepha Lengyel’a oraz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała broni Jarosława Miki — czytamy.

Wizyta miała charakter świąteczny i była doskonałą okazją do złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, podzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania przy  akompaniamencie zespołu kameralnego z Orkiestry Wojskowej z Giżycka. W spotkaniu wigilijnym udział wzięli żołnierze wchodzący w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO oraz na co dzień współdziałający z nimi żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej — podaje Dowództwo Generalne RSZ.

W ramach wizyty generał Joseph Lengyel zapoznał się z sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu wojsk sojuszniczych i 15. GBZ oraz z infrastrukturą rejonu, w którym stacjonuje Batalionowa Grupa Bojowa NATO. 

Decyzja o ulokowaniu batalionowych grup bojowych NATO na wschodniej flance zapadła podczas szczytu NATO w Warszawie, który odbył się w lipcu 2016 roku. Na mocy decyzji członków Sojuszu w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności (eFP – enhanced Forward Presence) od kwietnia 2017 roku w Bemowie Piskim stacjonują żołnierze US Army, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii. Aktualnie pododdział amerykański wchodzący w skład Batalionowej Grupy tworzą żołnierze 278 Pułku Kawalerii Pancernej Gwardii Narodowej pod dowództwem ppłk. Donego Hebela.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...


Pomysł Hołowni: chce od rządu hoteli dla... żon bitych podczas epidemii przez Polaków

Szymon Hołownia / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Państwo powinno zapewnić hotele - powiedział dziś kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia. Ale komu? Lekarzom? Pielęgniarkom? Tysiącom osób dobrej woli walczącym z koronawirusem? Nie, ofiarom przemocy domowej, która (według Hołowni) przybiera na sile, choć nie podał ku temu żadnych oficjalnych danych.

Epidemia koronawirusa pochłonęła już tysiące istnień ludzkich na całym świecie, według danych WHO zachorowało już ponad milion ludzi. Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia postanowił jednak zwrócić uwagę na "wymiar psychologiczny". Dodając hasztag #StopEpidemiiPrzemocy, stwierdził, że "rośnie przemoc domowa".

Hołownia podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie podał jednak żadnych danych, jasno wskazujących na wzrost zjawiska przemocy domowej w Polsce podczas epidemii koronawirusa. Podkreślił jedynie, że "nie mamy jeszcze oficjalnych danych", a posiłkował się liczbami z Francji i Wielkiej Brytanii. 

W uzupełnieniu do konferencji, dodał na Twitterze wpis, w którym oznajmił, komu państwo powinno obecnie zapewniać hotele (są zamknięte w czasie epidemii koronawirusa - przyp. red.):

- Ta epidemia ma bardzo poważny wymiar psychologiczny. Rośnie przemoc domowa, liczba tragedii będzie rosła. Państwo powinno zapewnić hotele dla ofiar przemocy domowej, żeby odciąć je od sprawców.

- napisał Hołownia. 

Internauci sceptycznie przyjęli pomysł Szymona Hołowni. Pojawiło się wiele komentarzy, sugerujących, że kandydat na prezydenta obrał zły kierunek i to nie ofiara przemocy powinna wynosić się z domu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts