Powstaje nowe centrum techniki i innowacji

zdjęcie ilustracyjne / hennigesautomotive.com

  

Firma Henniges Automotive, wiodący, międzynarodowy dostawca zaawansowanych uszczelnień i systemów antywibracyjnych na potrzeby branży motoryzacyjnej ogłosiła otwarcie nowego centrum techniki i innowacji w Republice Czeskiej. Jak się dowiadujemy, centrum powstanie w przyszłym roku, a jego celem jest rozbudowanie umiejętności w zakresie badań i rozwoju firmy w regionie.

Zakład o powierzchni 22 927 stóp kwadratowych (2130 metrów kwadratowych) w miejscowości Mladá Boleslav będzie wspierał wszystkie nowe projekty i programy innowacji w Europie i na całym świecie dzięki korzystnej lokalizacji w okolicy innych zakładów produkcyjnych firmy i jej kluczowych europejskich klientów. Nowe centrum zostanie wyposażone w zaawansowany sprzęt opracowywania i testowania rozwiązań, który jest zdolny między innymi do tworzenia szybkich prototypów w 3D i skanowania laserowego czy przeprowadzania testów klimatycznych i symulacji, co gwarantuje przygotowanie centrum do zmieniających się potrzeb przyszłych klientów i branży.
 
Nowe centrum techniki i innowacji odzwierciedli umiejętności Henniges w zakresie badań i rozwoju oraz potwierdzi bogate doświadczenie techniczne firmy. Zasoby i dostęp do centrum umożliwią nam utrzymanie roli lidera w zakresie zapobiegania wibracjom i uszczelniania pojazdów oraz technologii oszklenia przy jednoczesnym podtrzymaniu zobowiązania do zapewniania innowacyjnych rozwiązań na rzecz klientów.
- wyjaśnia Larry Williams, prezes firmy Henniges Automotive.
 
W siedzibie w centrum Republiki Czeskiej centrum techniki i innowacji połączy możliwości badań i rozwoju oraz programów testów z innymi pobliskimi zakładami Henniges w celu zwiększenia synergii w procesach projektowania produktów, ich zatwierdzania i marketingu. Ponadto taka lokalizacja umożliwi firmie Henniges zacieśnienie relacji z klientami wśród europejskich producentów samochodów.
 
Co więcej, centrum wykorzysta długoletnią tradycję inżynieryjną w regionie do przyciągnięcia do pracy najlepszych pracowników i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Obecne plany przewidują, że po otwarciu zakładu wiosną 2019 r. w centrum znajdzie zatrudnienie szesnastu pracowników, a liczba ta podwoi się w najbliższej przyszłości. Docelowo centrum zatrudniać będzie 75 pracowników, w tym specjalistów do spraw produktów i kierowników działów.
 
Utworzenie nowego centrum, które stanie się siedzibą główną na Europę firmy wiąże się z wykorzystaniem przez Henniges części rządowego bodźca inwestycyjnego w wysokości 1,8 miliona dolarów. Firma pozyskała te fundusze od czeskiego rządu w ramach programu zwiększania konkurencyjności przez przedsiębiorczość i innowacje Ministerstwa Przemysłu i Handlu. Na podstawie przedstawionego biznesplanu rząd przyznał firmie Henniges pierwszą dotację rządową ze względu na innowacje i korzyści społeczne, które inwestycja wniesie do regionu. Firma Henniges zainwestuje 3,6 miliona dolarów w sprzęt laboratoryjny i do przeprowadzania testów.
 
Z całej kwoty dotacji 600 000 dolarów zostanie wykorzystanych do zwiększenia zakresu sprzętu rozwoju i testów w nowym centrum. Pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na budowę globalnego centrum kompetencji w zakładzie produkcyjnym firmy Henniges w miejscowości Hranice. Centrum kompetencji zajmie się zaawansowanymi procesami ekstruzji, na przykład opracowywaniem materiałów na bazie plastiku do gumowych uszczelek.
 
Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak hojną dotację ze strony czeskiego rządu, a przy tym cieszymy się z tego, że nasze zaangażowanie w opracowywanie nowych i komercyjnie atrakcyjnych produktów spotkało się z uznaniem. Nie możemy doczekać się poszerzania naszej obecności w regionie i wnoszenia dalszego wkładu w kulturę innowacji w regionie oraz zaawansowaną technologicznie siłę roboczą.
- tłumaczy Williams.
 
Poza nowym centrum techniki i innowacji w Czechach firma Henniges planuje dalszą ekspansję w roku 2019, w tym budowę nowego zakładu produkcyjnego w RPA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, hennigesautomotive.com, PR Newswire, centrumprasowe.pap.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koniec z marszami środowisk LGBT? „Warto się zastanowić. Budzą ogromny opór”

zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Skończą się pochody LGBT, skończą się burdy? - Marsze równości budzą ogromny opór. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane – stwierdził minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, odnosząc się do incydentów podczas białostockiego Marszu Równości.

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami Białegostoku pod hasłem „Białystok domem dla wszystkich”. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

- Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór (...) na Podlasiu, ale także w innych częściach Polski

- powiedział TVN24 Piontkowski.

- W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane. To powoduje zamieszki, może powodować zagrożenie zdrowia wielu przygodnych obywateli i trzeba się poważnie zastanowić, w jaki sposób rozwiązać ten problem

- dodał.[polecam:https://niezalezna.pl/280834-tusk-sie-nudzi-pakujac-pudla-w-brukseli-probuje-znowu-jatrzyc-i-robi-to-dosc-nieudolnie]

W niedzielę rano wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński informował na Twitterze, że w związku z wydarzeniami w Białymstoku zatrzymano 25 chuliganów, którym przedstawiono zarzuty. Jak doprecyzował rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa, zatrzymano 21 sprawców wykroczeń, z czego 19 ukarano mandatami, a przeciw dwóm osobom skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Dodał, że kolejnych czterech zatrzymanych to sprawcy przestępstw.

Pierwszy Marsz Równości w Białymstoku od początku wzbudzał emocje. Na dzień marszu zgłoszono w białostockim magistracie ponad 70 zgromadzeń, ostatecznie odbyło się kilka. Marsz ruszył z placu NZS, gdzie kilkanaście godzin przed marszem rozpoczęło się czuwanie przy sąsiadującym z placem pomnikiem Bohaterów Ziemi Białostockiej, do tego zgromadzenia dołączyli też licznie kibice, którzy chwilę przed marszem mieli swoją manifestację przy tym placu. Jeszcze przed marszem dochodziło do słownych utarczek między uczestnikami a kontrmanifestantami.

W niedzielę po południu funkcjonariusze podlaskiej policji zaczęli publikować wizerunki osób, które są podejrzane. [polecam:https://niezalezna.pl/280839-policja-szuka-uczestnikow-zajsc-ujawnia-wizerunki]

Do sobotnich wydarzeń odniosła się szefowa MSWiA Elżbieta Witek, która na Twitterze napisała, że nie było przyzwolenia na chuligańskie zachowania, a każda osoba dopuszczająca się łamania prawa musi liczyć się z konsekwencjami.[polecam:https://niezalezna.pl/280800-nie-cichna-echa-wydarzen-w-bialymstoku-szefowa-mswia-zabrala-stanowczy-glos-w-tej-sprawie]

W niedzielę rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik w przesłanej informacji napisał, iż przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Zaś Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wyraził nadzieję w mediach społecznościowych, że policja przy wsparciu MSWiA szybko zidentyfikuje sprawców ataku.[polecam:https://niezalezna.pl/280833-jest-reakcja-episkopatu-po-wydarzeniach-w-bialymstoku-przemoc-i-pogarda-nie-moga-byc-usprawiedliwiane]

Z kolei w niedzielę ulicami Białegostoku przeszedł Marsz w Obronie Rodziny, w którym udział wzięło wiele osób broniących fundamentalnych zasad. Odbył się w spokoju.[polecam:https://niezalezna.pl/280823-marsz-w-obronie-rodziny-przeszedl-ulicami-bialegostoku-spokoj-radosc-wartosci-zdjecia]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl