Powstaje nowe centrum techniki i innowacji

zdjęcie ilustracyjne / hennigesautomotive.com

  

Firma Henniges Automotive, wiodący, międzynarodowy dostawca zaawansowanych uszczelnień i systemów antywibracyjnych na potrzeby branży motoryzacyjnej ogłosiła otwarcie nowego centrum techniki i innowacji w Republice Czeskiej. Jak się dowiadujemy, centrum powstanie w przyszłym roku, a jego celem jest rozbudowanie umiejętności w zakresie badań i rozwoju firmy w regionie.

Zakład o powierzchni 22 927 stóp kwadratowych (2130 metrów kwadratowych) w miejscowości Mladá Boleslav będzie wspierał wszystkie nowe projekty i programy innowacji w Europie i na całym świecie dzięki korzystnej lokalizacji w okolicy innych zakładów produkcyjnych firmy i jej kluczowych europejskich klientów. Nowe centrum zostanie wyposażone w zaawansowany sprzęt opracowywania i testowania rozwiązań, który jest zdolny między innymi do tworzenia szybkich prototypów w 3D i skanowania laserowego czy przeprowadzania testów klimatycznych i symulacji, co gwarantuje przygotowanie centrum do zmieniających się potrzeb przyszłych klientów i branży.
 
Nowe centrum techniki i innowacji odzwierciedli umiejętności Henniges w zakresie badań i rozwoju oraz potwierdzi bogate doświadczenie techniczne firmy. Zasoby i dostęp do centrum umożliwią nam utrzymanie roli lidera w zakresie zapobiegania wibracjom i uszczelniania pojazdów oraz technologii oszklenia przy jednoczesnym podtrzymaniu zobowiązania do zapewniania innowacyjnych rozwiązań na rzecz klientów.
- wyjaśnia Larry Williams, prezes firmy Henniges Automotive.
 
W siedzibie w centrum Republiki Czeskiej centrum techniki i innowacji połączy możliwości badań i rozwoju oraz programów testów z innymi pobliskimi zakładami Henniges w celu zwiększenia synergii w procesach projektowania produktów, ich zatwierdzania i marketingu. Ponadto taka lokalizacja umożliwi firmie Henniges zacieśnienie relacji z klientami wśród europejskich producentów samochodów.
 
Co więcej, centrum wykorzysta długoletnią tradycję inżynieryjną w regionie do przyciągnięcia do pracy najlepszych pracowników i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Obecne plany przewidują, że po otwarciu zakładu wiosną 2019 r. w centrum znajdzie zatrudnienie szesnastu pracowników, a liczba ta podwoi się w najbliższej przyszłości. Docelowo centrum zatrudniać będzie 75 pracowników, w tym specjalistów do spraw produktów i kierowników działów.
 
Utworzenie nowego centrum, które stanie się siedzibą główną na Europę firmy wiąże się z wykorzystaniem przez Henniges części rządowego bodźca inwestycyjnego w wysokości 1,8 miliona dolarów. Firma pozyskała te fundusze od czeskiego rządu w ramach programu zwiększania konkurencyjności przez przedsiębiorczość i innowacje Ministerstwa Przemysłu i Handlu. Na podstawie przedstawionego biznesplanu rząd przyznał firmie Henniges pierwszą dotację rządową ze względu na innowacje i korzyści społeczne, które inwestycja wniesie do regionu. Firma Henniges zainwestuje 3,6 miliona dolarów w sprzęt laboratoryjny i do przeprowadzania testów.
 
Z całej kwoty dotacji 600 000 dolarów zostanie wykorzystanych do zwiększenia zakresu sprzętu rozwoju i testów w nowym centrum. Pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na budowę globalnego centrum kompetencji w zakładzie produkcyjnym firmy Henniges w miejscowości Hranice. Centrum kompetencji zajmie się zaawansowanymi procesami ekstruzji, na przykład opracowywaniem materiałów na bazie plastiku do gumowych uszczelek.
 
Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak hojną dotację ze strony czeskiego rządu, a przy tym cieszymy się z tego, że nasze zaangażowanie w opracowywanie nowych i komercyjnie atrakcyjnych produktów spotkało się z uznaniem. Nie możemy doczekać się poszerzania naszej obecności w regionie i wnoszenia dalszego wkładu w kulturę innowacji w regionie oraz zaawansowaną technologicznie siłę roboczą.
- tłumaczy Williams.
 
Poza nowym centrum techniki i innowacji w Czechach firma Henniges planuje dalszą ekspansję w roku 2019, w tym budowę nowego zakładu produkcyjnego w RPA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, hennigesautomotive.com, PR Newswire, centrumprasowe.pap.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sobolewski ostro o rezolucji PE krytykującej Polskę: Taktyka ulica i zagranica znana nie od dziś

/ PrtSc/ polskieradio.pl

  

Poseł PiS Krzysztof Sobolewski pytany przez Katarzynę Gójską na antenie Radiowej Jedynki o rezolucję Parlamentu Europejskiego krytykującej Polskę zaznaczył, że "taktyka ulica i zagranica jest nam znana od minimum czterech lat w totalnej opozycji", a "ta rezolucja jest kolejnym takim przykładem". Europarlament zaapelował w rezolucji, aby polski parlament wstrzymał się od przyjęcia proponowanego projektu ustawy oraz „zapewnił młodzieży dostęp do kompleksowej edukacji seksualnej”.

Fakt ujawnił, że w przerwie obrad w pierwszym dniu nowego Sejmu grupa posłów Platformy wybrała się do pobliskiej restauracji, gdzie na stołach zagościło wino i piwo. Czytelnicy nie kryją oburzenia. Zwykły Polak nie może bowiem w przerwie pić alkoholu. Przepisy w tym względzie są surowe i takie zachowanie może doprowadzić do utraty pracy. A posłowie PO mogą.

Tę sprawę skomentował na Antenie Radiowej Jedynki poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Pozostaje mi tylko przychylić się do opinii czytelników. Byliśmy w trakcie obrad Sejmu pierwszej kadencji, była przerwa, którą można było spożytkować zupełnie inaczej

- stwierdził.

Pytany przez Katarzynę Gójską o rezolucję Parlamentu Europejskiego krytykującej Polskę zaznaczył, że "taktyka ulica i zagranica jest nam znana od minimum czterech lat w totalnej opozycji".

Ta rezolucja jest kolejnym takim przykładem

- dodał.

Przypomnijmy: Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą Polskę za projekt ustawy dotyczący edukacji seksualnej. Za rezolucją głosowało 471 europosłów, 128 było przeciw, a 57 wstrzymało się od głosu. Pod projektem rezolucji podpisani są europosłowie największych frakcji w PE: EPL, socjaliści, Odnowić Europę, Zieloni i GUE.

[polecam:https://niezalezna.pl/297253-w-europarlamencie-ostry-atak-na-polske-biedron-odtrabil-sukces-ale-szybko-zgasila-go-kempa]

Europarlament zaapelował w rezolucji, aby polski parlament wstrzymał się od przyjęcia proponowanego projektu ustawy oraz „zapewnił młodzieży dostęp do kompleksowej edukacji seksualnej”.

W przyjętej rezolucji PE „wyraża głębokie zaniepokojenie niezwykle niejasnymi, szerokimi i nieproporcjonalnymi przepisami projektu ustawy, które de facto zmierzają do penalizacji upowszechniania edukacji seksualnej wśród nieletnich”.

Jak podkreślił Sobolewski: "pierwszym zaskoczeniem jest to, że rezolucja krytykuje obywatelskie projekty, które dopiero są procedowane, nie weszły jeszcze w życie".

Pytany z kolei o różnicę zdań w koalicji rządzącej ws. propozycji zniesienia 30-krotności składki ZUS zaznaczył, że "projekt został wniesiony do Sejmu, będzie procedowany a my w tym czasie będziemy rozmawiać z naszym koalicjantem".

Będziemy przekonywać naszego koalicjanta do tego, by zmodyfikował swoje stanowisko

- powiedział.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl