Kierwiński ma kłopoty z pamięcią? O tym mówił nawet Tusk. „PO kłamie tak jak oddycha”

Marcin Kierwiński na antenie radiowej Jedynki zapowiedział, że Rafał Trzaskowski wywiąże się ze swych przedwyborczych obietnic. W kontrze do tego zaatakował Prawo i Sprawiedliwość za niewywiązywanie się z zapowiedzi dotyczących „500 plus”. Co ciekawe nawet Donald Tusk wiedział jak ma wyglądać ten program PiS. „Dziś PO kłamie na ten temat. PO kłamie tak jak oddycha” – napisała w odpowiedzi poseł Joanna Lichocka.

Marcin Kierwiński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W połowie października, przed wyborami samorządowymi, rada miasta przyjęła uchwałę ustanawiającą 98-procentową bonifikatę, jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego trwającego powyżej 50 lat. Te stawki miały obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

Wówczas stosowny projekt uchwały przedstawił wiceprzewodniczący rady Dariusz Figura (PiS), a poparli go jednomyślnie wszyscy radni biorący udział w głosowaniu. W miniony czwartek projekt uchwały ws. obniżenia bonifikaty wniósł na sesję rady miasta wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński. Głosami Koalicji Obywatelskiej przyjęto tę propozycję.

"Rafał Trzaskowski nie wycofuje się ze swoich obietnic. Przeciwnie. Cały czas mocno podkreśla, że wywiąże się z wyborczych zapowiedzi. Tylko że rządzi Warszawą dopiero miesiąc, a niektóre środowiska, głównie polityczne, chciałyby, aby przez ten miesiąc zrealizował wszystkie obietnice. Dobrze wiemy, że to jest nierealne" - zaznaczył w odpowiedzi Marcin Kierwiński.

W tym kontekście polityk Platformy Obywatelskiej zaatakował PiS. Nawiązał do programu „rodzina 500 plus” i obietnic, które w jego mniemaniu nie zostały przez partię rządzącą spełnione.

500+ miało być na każde dziecko, a nie jest. Gdzie jest kwota wolna od podatku na poziomie 8 tys zł? Nawet się o tym nie mówi. I dziś pan premier Morawiecki na konwencji mówi, że wywiązaliśmy się ze wszystkich obietnic. PiS nie jest wiarygodne. Nie wystarczy zaklinać rzeczywistość

- mówił polityk PO.

Na te słowa zareagowała poseł PiS Joanna Lichocka.

Pan Kierwiński kłamie. Tusk w 2014 r wiedział, że propozycja PiS obejmuje drugie i kolejne dziecko. I mówił o tym publicznie. Dziś PO kłamie na ten temat. PO kłamie tak jak oddycha

– napisała na Twitterze Lichocka.

Posłowi Kierwińskiemu warto przypomnieć, co Donald Tusk mówił o „500 plus” w 2014 roku:

Nie będę drwił. Jak słyszę bardzo fajny pomysł, żeby w Polsce na każde drugie i kolejne dziecko państwo płaciło 500 zł miesięcznie, to właściwie nie ma co czekać na kolejne wybory. Jestem gotów serio porozmawiać o tym dzisiaj, tylko według mojej najlepszej wiedzy, nie ma takiej możliwości sfinansowania tego projektu. Ja bym najchętniej dał nie na drugie 500 zł, tylko od pierwszego (dziecka) 1000 zł miesięcznie - mówił w Zakopanem ówczesny szef rządu.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Joanna Lichocka #Donald Tusk #kłamstwo #500 plus #Marcin Kierwiński #PO

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo