Teatr Kamienica ponownie zaprasza bezdomnych na wigilię

W najbliższy piątek, 21 grudnia Kamienica przyjmie pod swój dach blisko 200 bezdomnych. Oprócz ciepłego posiłku, tradycyjnego dzielenia opłatkiem, potrzebujący będą mogli posłuchać kolęd w wykonaniu artystów. Dla bezdomnych zaśpiewają: Emilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło, Katarzyna Pakosińska i Maciej Miecznikowski.

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, Emilian Kamiński zaprasza do swojego teatru osoby ciężko doświadczone przez życie. Inicjatywa powstała z potrzeby serca i podejmowana jest od początku istnienia teatru, czyli od dziesięciu lat. Jej pomysłodawcą jest Emilian Kamiński - aktor, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica. W tegoroczną akcję zaangażowali się również aktorzy teatru, którzy przygotowują paczki dla bezdomnych.

Poprzez nadchodzące spotkanie, chcemy dać osobom bezdomnym namiastkę prawdziwych, rodzinnych świąt. Podzielimy się opłatkiem, a później w wyjątkowej atmosferze będziemy wspólnie grać i śpiewać. To są zwykle niesamowite chwile, doceniane zarówno przez naszych gości, jak też pracowników teatru, bardzo zaangażowanych w organizację wydarzenia

– mówi dyrektor teatru.

Spotkania z bezdomnymi odbywają się dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą. W inicjatywę zaangażowana jest także warszawska Straż Miejska.

 

 Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

#teatr Kamienica #Emilian Kamiński #Justyna Sieńczyłło #Katarzyna Pakosińska #Maciej Miecznikowski #Wigilia #bezdomni

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo