Trzaskowski zafunduje warszawiakom jeszcze więcej podwyżek? Radny PiS przestrzega

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

- Kiedy Platforma Obywatelska dobierze się do władzy, dobiera się także do kieszeni Polaków. To robiła w całym kraju, to Rafał Trzaskowski pokazuje teraz w Warszawie. Opłaty za nieruchomości to dopiero początek wielkiej fali podwyżek - ocenił w Polskim Radiu 24 warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

W rozmowie z Dorotą Kanią Sebastian Kaleta dodał, że "zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej, głosujących na trzy dni przed wyborami za określoną bonifikatą dla mieszkańców i wycofujących się z takiego rozwiązania zaraz po wygranych wyborach, to tak skandaliczne zdarzenie".

Boję się o to, czy Platforma, jeżeli wygrałaby wybory parlamentarne, nie zlikwidowałaby programu 500 plus

- przestrzegł warszawski radny PiS.

Przypomnijmy, że w połowie października, przed wyborami samorządowymi, rada miasta Warszawy przyjęła uchwałę ustanawiającą 98-procentową bonifikatę jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego trwającego powyżej 50 lat. Te stawki miały obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku. Wówczas stosowny projekt uchwały przedstawił wiceprzewodniczący rady Dariusz Figura (PiS), ale poparli go jednomyślnie wszyscy radni biorący udział w głosowaniu.

W miniony czwartek projekt uchwały ws. obniżenia bonifikaty wniósł na sesję rady miasta wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński. Podał, że przy 98-proc. bonifikacie utrata przychodów Warszawy jest szacowana w stosunku do zerowej bonifikaty na poziomie 3,5 mld zł, a w stosunku do 60-proc. bonifikaty - na poziomie około 1,8 mld zł.

Sebastian Kaleta odniósł się również do podpisanej wczoraj przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

Dzięki temu została usunięta podstawa prawnego sporu, który Komisja Europejska i sędziowie Sądu Najwyższego chcieli toczyć przed Trybunałem Sprawiedliwości UE

- powiedział.

Radny dodał, że "dokonaliśmy oceny".

Mimo że niektóre rozwiązania są zgodne z przepisami UE czy naszą konstytucją, to generują sytuację mającą znamiona konfliktu politycznego (...). Chcemy konsekwentnie i spokojnie realizować kolejne etapy reformy

- wskazał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragiczny bilans zamachu bombowego

/ https://www.youtube.com/watch?v=A62Qk1sdsmo

  

- Do co najmniej 20 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu samochodu pułapki w miejscowości Kalat na południowym wschodzie Afganistanu - poinformował przedstawiciel władz cytowany przez agencję Reutera. 95 osób zostało rannych.

Wcześniej gubernator prowincji Zabul mówił o 10 zabitych i 85 osobach z obrażeniami.

Do ataku przyznali się talibowie.

Według władz w eksplozji ucierpiał lokalny szpital oraz lokalna siedziba służb wywiadu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl