Świat stanął na głowie. W tym mieście będą uczyć dzieci, że chłopcy również mogą mieć okres

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Dzieci podczas zajęć z wychowania seksualnego będą uczone w szkole, że "wszystkie płcie" mogą mieć okres. Takie porady dla nauczycieli zostały zatwierdzone przez Radę Miasta Brighton i Hove w Anglii – podał „The Telegraph”.

W sprawozdaniu rady napisano: „Transseksualni chłopcy i mężczyźni oraz osoby nieokreślone seksualnie mogą mieć miesiączkę”, dodano również, że “menstruacja musi obejmować wszystkie płcie”.

Zgodnie z raportem, pojemniki na produkty związane z miesiączką będą we wszystkich toaletach dla dzieci. Dokument wzywa również do zapewnienia uczniom transpłciowym dodatkowego wsparcia pielęgniarki szkolnej - jeśli jest taka potrzeba.

W raporcie czytamy, by w szkole „nauka o miesiączce obejmowała wszystkie orientacje seksualne”, na przykład: „dziewczęta i kobiety oraz inne osoby mające okres”.

Rada Miasta Brighton i Hove stwierdziła w oświadczeniu:

"Zachęcając do skutecznego kształcenia w zakresie menstruacji i dojrzewania, mamy nadzieję zmniejszyć stygmatyzację i upewnić się, że żadne dziecko lub młoda osoba nie będzie się wstydzić, prosząc o produkty związane z miesiączką”.

Ta sama rada wydała także pismo skierowane do nauczycieli, mówiące o „delikatnym traktowaniu tożsamości płciowej”. Zalecone zostało, by w szkołach pojawiły się mundurki niewskazujące na płeć oraz by nauczyciele nie zwracali się po imieniu do uczniów, którzy kwestionują swoją płeć, gdyż "to może stanowić nękanie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, telegraph.co.uk

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie przegap! Jarosław Gowin i Michał Wójcik gośćmi programu "W punkt". Dziś, godz. 20.00, TV Republika

/ Telewizja Republika

  

Już dzisiaj gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika "W punkt" będą wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Zapraszamy do oglądania - godz. 20.00, TV Republika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl