W sprawozdaniu rady napisano: „Transseksualni chłopcy i mężczyźni oraz osoby nieokreślone seksualnie mogą mieć miesiączkę”, dodano również, że “menstruacja musi obejmować wszystkie płcie”.

Zgodnie z raportem, pojemniki na produkty związane z miesiączką będą we wszystkich toaletach dla dzieci. Dokument wzywa również do zapewnienia uczniom transpłciowym dodatkowego wsparcia pielęgniarki szkolnej - jeśli jest taka potrzeba.

W raporcie czytamy, by w szkole „nauka o miesiączce obejmowała wszystkie orientacje seksualne”, na przykład: „dziewczęta i kobiety oraz inne osoby mające okres”.

Rada Miasta Brighton i Hove stwierdziła w oświadczeniu:

"Zachęcając do skutecznego kształcenia w zakresie menstruacji i dojrzewania, mamy nadzieję zmniejszyć stygmatyzację i upewnić się, że żadne dziecko lub młoda osoba nie będzie się wstydzić, prosząc o produkty związane z miesiączką”.

Ta sama rada wydała także pismo skierowane do nauczycieli, mówiące o „delikatnym traktowaniu tożsamości płciowej”. Zalecone zostało, by w szkołach pojawiły się mundurki niewskazujące na płeć oraz by nauczyciele nie zwracali się po imieniu do uczniów, którzy kwestionują swoją płeć, gdyż "to może stanowić nękanie".