Gersdorf wróci na stanowisko I prezes SN. Prezydencki minister szczerze o współpracy z sędzią

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Będzie to bardzo trudna współpraca. Czas pokaże jak będzie wyglądać - ocenił prezydencki minister Andrzej Dera.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym umożliwiającą sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót do pełnienia urzędu.

Zgodnie z nowelą na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego będzie mogła wrócić prof. Małgorzata Gersdorf. O współpracę z sędzią w TVN24 pytany był prezydencki minister Andrzej Dera.

Trudno współpracować z sędziami, którzy w sposób ostentacyjny łamią prawo, bo sędziowie mają jedną rzecz bardzo ważną - mają działać na podstawie prawa, a nie uważać, że mają rację. Będzie to bardzo trudna współpraca. Czas pokaże jak będzie wyglądać

– ocenił.

Prezydencki minister pytany o ustępstwa względem Komisji Europejskiej ws. reformy sądownictwa przyznał, że "naczelna zasada mówi: ustąp, żeby zwyciężyć".

Tak, to oczywiście ustępstwo. Proszę zwrócić uwagę, że nadzwyczajna kontrola jest, ławnicy w SN są, że nowe izby są, postępowanie dyscyplinarne jest innej jakości. Te zmiany zostały utrzymane

- dodał.


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Głosowanie ws. Ursuli von der Leyen zakończone. Europosłowie podjęli decyzję

/ flickr.com/European People's Party/CC BY 2.0

  

Ursula von der Leyen została wybrana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Za jej kandydaturą głosowało 383 europosłów, przeciwko - 327, a 22 wstrzymało się od głosu.

Aby objąć stanowisko przewodniczącej, Ursula von der Leyen potrzebowała poparcia bezwzględnej większości (50 proc. plus jeden) członków Parlamentu, czyli obecnie 374 posłów.

Głosowanie było tajne i odbyło się przy użyciu papierowych kart do głosowania.

Ursula von der Leyen została wyznaczona przez Radę Europejską jako kandydatka na przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl