Broń, szef kampanii Trumpa i polskie stocznie

  

Do dziś nie wyjaśniono kulis fiaska sprzedaży katarskiemu inwestorowi polskich stoczni za rządów PO-PSL. Mimo że upłynęło już ponad 9 lat, cały czas nie wiadomo oficjalnie, czy uczestniczący w rozmowach libański handlarz bronią Abdul Rahman El Assir odzyskał wadium wpłacone w związku z transakcją. A jeśli tak, to w jakim trybie. Tajemnic jest zresztą więcej.

Nowe światło na całą sprawę może rzucić… Paul Manafort. Ten wpływowy lobbysta i członek Partii Republikańskiej, doradzający w kampaniach wyborczych kilku republikańskich kandydatów na prezydenta USA, w tym Donalda Trumpa, którą kierował od czerwca do sierpnia 2016 r., przez lata należał do najbliższych przyjaciół i partnerów biznesowych Libańczyka. To m.in. dzięki niemu zbił fortunę. Obecnie znajduje się pod lupą amerykańskiej prokuratury oraz FBI. Ciąży na nim szereg zarzutów dotyczących oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy. Czy Amerykanin opowie śledczym także o kulisach negocjacji rządu Donalda Tuska w sprawie sprzedaży polskich stoczni?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts