Tak ich nagrodzili za brexit!? Tusk i Juncker dostaną podwyżki - ich pensje mogą zwalić z nóg

/ twitter.com/Dominika Cosic

  

Brytyjski "The Telegraph" poinformował wczoraj o podwyżkach dla unijnych urzędników. Gazeta podaje kwotę przyszłych zarobków m.in. szefa Komisji Europsejskiej, Jeana Claude-Junckera oraz szafa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Pensje polityków mogą dosłownie zwalić z nóg.

Brytyjski dziennik podaje, że szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Janucker i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk będą zarabiać 32,7 tys. euro miesięcznie, co oznacza ok. 131 tys. zł. To podwyżka o 550 euro miesięcznie. 

Na podwyżki liczyć mogą również unijni komisarze - ich wynagrodzenia wzrosną o 400 euro i wyniosą 26,6 tys. euro miesięcznie.

To nagroda za doskonałą robotę: najdłuższy kryzys gospodarczy w nowożytnej historii, Grecja, żółte kamizelki, Brexit

- komentuje publicysta Tomasz Wróblewski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telegraph.co.uk, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Specjalna troska Trzaskowskiego: Deklaracja LGBT+ jest realizowana

/ Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Deklaracja LGBT+ jest realizowana; nie pozwolę w Warszawie na dyskryminację z powodu orientacji seksualnej, poglądów, wyznania czy przekonań – cytuje poniedziałkowa „Rzeczpospolita” prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Trzaskowski podkreślił, że "obowiązkiem prezydenta miasta jest stworzyć dobre warunki dla wszystkich tych, którzy sobie radzą i wyciągać pomocną rękę do tych, którzy mają ograniczone możliwości realizacji swoich ambicji: osób z niepełnosprawnościami, seniorów czy też przedstawicieli mniejszości, które PiS chce zepchnąć na margines społeczeństwa".

Jak podkreślił, w Warszawie nikt nie powinien czuć się dyskryminowany.

Realizuję zapisy Karty. Mówiłem o zajęciach antydyskryminacyjnych i zostały one wcielone w życie. Teraz przygotowujemy się do dobrowolnych zajęć z edukacji seksualnej, tylko obawiam się, że zaraz edukacja seksualna zostanie w Polsce zakazana przez PiS. A w dzisiejszych czasach taka edukacja jest niezbędna

- ocenił prezydent stolicy.

[polecam:http://niezalezna.pl/297479-trzaskowski-odpuszcza-nie-bede-startowal-na-prezydenta-jego-argument-zwala-z-nog]

Pytany, czy będzie seksualizacja dzieci w przedszkolach i szkołach, prezydent Warszawy powiedział, że to "absurd i propaganda żywcem wzięta z mediów rządowych".

Nikt nie zamierza nikogo indoktrynować, tylko będziemy uczyć dzieciaki, na zajęciach dobrowolnych, czym jest dyskryminacja i jak jej przeciwdziałać. A jeżeli rodzice nie wyrażają zgody, to dzieciaków na takie zajęcia nie muszą posyłać

- wskazał Trzaskowski. 

Jak dodał, dzieci powinny wiedzieć, że posługiwanie się internetem może być szkodliwe, że nie należy się dzielić treściami wrażliwymi i intymnymi, że słowa w sieci mogą ranić tak jak w realnej rzeczywistości. Zapewnił, że zajęcia, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, prowadzić będą dobrze przeszkoleni nauczyciele.

[polecam:http://niezalezna.pl/297098-szantaz-trzaskowskiego-jesli-rzad-nie-pomoze-wstrzymamy-inwestycje-obiecywano-ja-od-lat]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl