WiFi w dużym domu. Jak uzyskać pełną prędkość?

Lokalne zanikanie bezprzewodowej sieci domowej to znany problem, tym częstszy im większy mamy dom. Wzmacniacze sygnału powodują duże straty na jakości połączenia. Nie jest to sytuacja bez wyjścia – Multy X od Zyxel zapewnia niezawodną transmisję i lepszy zasięg.

zdjęcie ilustracyjne
472301; pixabay.com / Creative Commons CC0

Duży dom, światłowód w garażu i brak możliwości przewiercenia się przez ściany – przed takim wyzwaniem coraz częściej stają dostawcy usług teleinformatycznych oraz operatorzy internetowi.
 
Klient oczekiwał sieci bezprzewodowej o maksymalnym zasięgu na obu kondygnacjach swojego domu. Nie chciał prowadzić prac penetrujących ściany na wylot, co oznaczało brak możliwości wyprowadzenia połączeń kablowych z garażu, gdzie zlokalizowany był światłowód. W związku z tym całą sieć oparliśmy na sygnale z urządzenia zamontowanego właśnie w garażu, w narożniku domu.
- mówi Grzegorz Krulikowski z firmy Net Systems.
 
Podłączenie w narożniku budynku i podłużna konstrukcja domu sprawiły, że są w nim miejsca zbyt oddalone, by uzyskać dobry zasięg sieci z jednego punktu. Zastosowano więc cztery urządzenia Zyxel Multy X, po dwa na kondygnację. Jedno z nich podłączono do światłowodu w garażu.
 
Wytypowaliśmy trzy punkty, w których umieściliśmy urządzenia Multy X pracujące jako repeatery sygnału. Jeden z nich zainstalowaliśmy na piętrze w pobliżu analogicznego punktu w garażu. Dwa pozostałe zamontowaliśmy w połowie długości budynku na obu kondygnacjach. Sygnał dociera też do większości piwnicy, mimo że nie zainstalowaliśmy tam urządzeń.
- tłumaczy Grzegorz Krulikowski
 
Dzięki wykorzystaniu Multy X powstała sieć bezprzewodowa nie wymagająca przewiercania ścian, a pozwalająca na korzystanie z niej w każdym zakątku domu.
 
Multy X to przede wszystkim prostota i wydajność. Elegancki wygląd urządzeń powoduje, że pasuje do każdego wnętrza, ale za prostotą konstrukcji kryje się potężne rozwiązanie sieciowe.
- mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager Zyxel Communications.
 
System wykorzystuje sieciową technologię bezprzewodową Mesh, dzięki czemu zapewnia optymalny zasięg w całym domu i eliminuje tzw. martwe punkty Wi-Fi. W przeciwieństwie do tradycyjnych sieci, rozwiązanie to nie ogranicza prędkości i przepustowości w wyniku powtarzania sygnału Wi-Fi między routerami i wzmacniaczami.

 

Źródło: niezalezna.pl, zyxel.pl, media.neuron.pl

#innowacje #nowe technologie #wi-fi #internet

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo