WiFi w dużym domu. Jak uzyskać pełną prędkość?

zdjęcie ilustracyjne / 472301; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Lokalne zanikanie bezprzewodowej sieci domowej to znany problem, tym częstszy im większy mamy dom. Wzmacniacze sygnału powodują duże straty na jakości połączenia. Nie jest to sytuacja bez wyjścia – Multy X od Zyxel zapewnia niezawodną transmisję i lepszy zasięg.

Duży dom, światłowód w garażu i brak możliwości przewiercenia się przez ściany – przed takim wyzwaniem coraz częściej stają dostawcy usług teleinformatycznych oraz operatorzy internetowi.
 
Klient oczekiwał sieci bezprzewodowej o maksymalnym zasięgu na obu kondygnacjach swojego domu. Nie chciał prowadzić prac penetrujących ściany na wylot, co oznaczało brak możliwości wyprowadzenia połączeń kablowych z garażu, gdzie zlokalizowany był światłowód. W związku z tym całą sieć oparliśmy na sygnale z urządzenia zamontowanego właśnie w garażu, w narożniku domu.
- mówi Grzegorz Krulikowski z firmy Net Systems.
 
Podłączenie w narożniku budynku i podłużna konstrukcja domu sprawiły, że są w nim miejsca zbyt oddalone, by uzyskać dobry zasięg sieci z jednego punktu. Zastosowano więc cztery urządzenia Zyxel Multy X, po dwa na kondygnację. Jedno z nich podłączono do światłowodu w garażu.
 
Wytypowaliśmy trzy punkty, w których umieściliśmy urządzenia Multy X pracujące jako repeatery sygnału. Jeden z nich zainstalowaliśmy na piętrze w pobliżu analogicznego punktu w garażu. Dwa pozostałe zamontowaliśmy w połowie długości budynku na obu kondygnacjach. Sygnał dociera też do większości piwnicy, mimo że nie zainstalowaliśmy tam urządzeń.
- tłumaczy Grzegorz Krulikowski
 
Dzięki wykorzystaniu Multy X powstała sieć bezprzewodowa nie wymagająca przewiercania ścian, a pozwalająca na korzystanie z niej w każdym zakątku domu.
 
Multy X to przede wszystkim prostota i wydajność. Elegancki wygląd urządzeń powoduje, że pasuje do każdego wnętrza, ale za prostotą konstrukcji kryje się potężne rozwiązanie sieciowe.
- mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager Zyxel Communications.
 
System wykorzystuje sieciową technologię bezprzewodową Mesh, dzięki czemu zapewnia optymalny zasięg w całym domu i eliminuje tzw. martwe punkty Wi-Fi. W przeciwieństwie do tradycyjnych sieci, rozwiązanie to nie ogranicza prędkości i przepustowości w wyniku powtarzania sygnału Wi-Fi między routerami i wzmacniaczami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, zyxel.pl, media.neuron.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl