Bundeswehra dostanie nowe śmigłowce SAR

/ flickr.com

  

Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry (BAAINBw) zamówiło w ubiegłym tygodniu u Airbus Helicopters siedem śmigłowców H145 LUH SAR (konfiguracja poszukiwawczao-ratownicza) dla Sił Zbrojnych Niemiec.

Poza dostawą śmigłowców H145 Airbus Helicopters zapewnić ma również wsparcie logistyczne, serwis oraz wsparcie maszyn. Nowe jednostki zostaną dostarczone w roku 2020 a stacjonować będą w bazach Niederstetten, Holzdorf oraz Nörvenich. Helikoptery wyposażone mają być m.in. w kamery, reflektory poszukiwawcze jak i wyciągarki, sprzęt medyczny, a także urządzenia odbierające sygnały z nadajników awaryjnych. Nowe helikoptery zastąpić mają śmigłowce Bell UH-1D, które wykorzystywane są do zadań poszukiwawczo-ratowniczych od ok. 45 lat.

Obecnie Bundeswehra do dyspozycji ma 15 śmigłowców H145 z tym, że te helikoptery są wykorzystywane jako wsparcie dla jednostek specjalnych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna zwołał naradę szefów regionów

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

W siedzibie Platformy Obywatelskiej w Warszawie zebrali się dziś wieczorem szefowie regionów PO na spotkaniu z szefem partii Grzegorzem Schetyną.

Tematem dzisiejszego spotkania, tak jak i zaplanowanego na środę posiedzenia zarządu partii - jak przyznają politycy PO - jest podsumowanie niedzielnych wyborów, w których startująca w ramach Koalicji Obywatelskiej PO zajęła drugie miejsce, przegrywając z Prawem i Sprawiedliwością.

Nieoficjalnie politycy Platformy dodają, że można spodziewać się też dyskusji na temat obsady niektórych stanowisk w nowym parlamencie, m.in. funkcji szefa klubu Koalicji Obywatelskiej oraz marszałka Senatu, gdzie kandydatom opozycyjnym udało się zdobyć 51 mandatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl