Wojsko będzie miało nowe pojazdy

  

Siły Zbrojne RP otrzymają nowe pojazdy — Jelcz 442.32. O szczegółach dostaw poinformuje jutro szef MON Mariusz Błaszczak podczas wizyty w 2. Mazowieckim Pułku Saperów w Kazuniu Nowym niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego.

Umowa o wartości ponad 780 mln zł przewiduje dostawę 888 szt. samochodów średniej ładowności wysokiej mobilności - JELCZ 442.32. wraz z pakietem logistycznym i pakietem szkoleniowym, w tym 473 szt. – w części gwarantowanej zamówienia (samochody w wersji skrzyniowej) oraz 415 szt. w ramach „prawa opcji” (302 szt. w wersji skrzyniowej, 113 szt. podwozi do zabudowy specjalnej). Przewidywane umową terminy dostaw określono na lata 2019-22.

Jest to już trzecia umowa zawarta z firmą Jelcz Sp. z o.o. na dostawy samochodów Jelcz 442.32. Łącznie na potrzeby SZ RP dostarczono 1 242 szt. (w tym 1039 szt. w wersji skrzyniowej oraz 203 szt. podwozi) samochodów Jelcz 442.32. Pojazdy specjalne marki JELCZ zostały zaprojektowane jako produkt przeznaczony do celów wojskowych i są wykorzystywane w wielu programach modernizacyjnych SZ RP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON
Tagi

Wczytuję komentarze...


Pomysł Hołowni: chce od rządu hoteli dla... żon bitych podczas epidemii przez Polaków

Szymon Hołownia / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Państwo powinno zapewnić hotele - powiedział dziś kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia. Ale komu? Lekarzom? Pielęgniarkom? Tysiącom osób dobrej woli walczącym z koronawirusem? Nie, ofiarom przemocy domowej, która (według Hołowni) przybiera na sile, choć nie podał ku temu żadnych oficjalnych danych.

Epidemia koronawirusa pochłonęła już tysiące istnień ludzkich na całym świecie, według danych WHO zachorowało już ponad milion ludzi. Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia postanowił jednak zwrócić uwagę na "wymiar psychologiczny". Dodając hasztag #StopEpidemiiPrzemocy, stwierdził, że "rośnie przemoc domowa".

Hołownia podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie podał jednak żadnych danych, jasno wskazujących na wzrost zjawiska przemocy domowej w Polsce podczas epidemii koronawirusa. Podkreślił jedynie, że "nie mamy jeszcze oficjalnych danych", a posiłkował się liczbami z Francji i Wielkiej Brytanii. 

W uzupełnieniu do konferencji, dodał na Twitterze wpis, w którym oznajmił, komu państwo powinno obecnie zapewniać hotele (są zamknięte w czasie epidemii koronawirusa - przyp. red.):

- Ta epidemia ma bardzo poważny wymiar psychologiczny. Rośnie przemoc domowa, liczba tragedii będzie rosła. Państwo powinno zapewnić hotele dla ofiar przemocy domowej, żeby odciąć je od sprawców.

- napisał Hołownia. 

Internauci sceptycznie przyjęli pomysł Szymona Hołowni. Pojawiło się wiele komentarzy, sugerujących, że kandydat na prezydenta obrał zły kierunek i to nie ofiara przemocy powinna wynosić się z domu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts