Wojewoda dolnośląski pytany o działania policji i kuratorium ws. Fundacji EuroWeek powiedział, że kontrola kuratorium została zakończona.

Dziś wnioski tej kontroli zostały wysłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej

– mówił.

Dodał, że policja prowadzi działania operacyjne w sprawie fundacji, o których nie może mówić.

W sobotę biuro prasowe wojewody dolnośląskiego w komunikacie poinformowało, że policja w siedzibie fundacji w Bystrzycy Kłodzkiej zabezpieczyła materiał dowodowy.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy (w tym okręgu znajduje się Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy Kłodzkiej) prok. Tomasz Orepuk wskazał, że do tej pory nie wypłynęło do tamtejszej prokuratury żadne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z Fundacją EuroWeek.

O EuroWeek zrobiło się głośno w połowie ubiegłego tygodnia. Niektóre media publikowały zdjęcia pobrane z portali społecznościowych. Widać na nich dorosłych mężczyzn różnych narodowości i młode dziewczęta. Z artykułów wynikało, że zostały one wykonane podczas obozów integracyjno-językowych EuroWeek – Szkoła Liderów, w których biorą w nich udział nastolatki i mężczyźni "pochodzenia pozaeuropejskiego". Informacje te szeroko komentowane były także w mediach społecznościowych. Według niektórych mediów podczas szkoleń miało dochodzić m.in. do molestowania.