Kard. Nycz zje obiad z ubogimi

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w święto Bożego Narodzenia weźmie udział w uroczystym obiedzie z ponad 400 bezdomnymi i ubogimi w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie - poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Archidiecezja Warszawska

W przekazanym komunikacie jego autorzy poinformowali też, że ponad 400 bezdomnych i ubogich mieszkańców Warszawy, z którymi Wspólnota Sant’Egidio spotyka się przez cały rok na ulicach stolicy, 25 grudnia weźmie udział w uroczystym obiedzie bożonarodzeniowym. Podobnie jak przed rokiem, spotkanie odbędzie się w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Swoją obecność zapowiedział również kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

"Boże Narodzenie to dla większości z nas spotkania z najbliższymi, ciepło rodzinnego domu, suto zastawiony stół i przystrojona choinka, pod którą piętrzą się prezenty. Niektórzy całymi rodzinami śpiewają kolędy, razem nocą idą na Pasterkę. Z opowieści naszych bezdomnych i ubogich przyjaciół wiemy, że święta to szczególnie trudny moment, w którym samotność doskwiera najbardziej"

– zauważają członkowie warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio.

Zwracają też uwagę, że kiedy ludzie wokół świętują, najmocniej tęskni się za domem i rodziną, którą się utraciło lub nigdy jej nie miało. Dlatego to właśnie 25 grudnia, w dniu w którym rodzi się ubogi Bóg i w którym wszyscy chcą świętować, zapraszają bezdomnych przyjaciół na obiad bożonarodzeniowy.

Przygotowanie posiłków i prezentów dla ponad 400 gości wymaga rąk i serc wielu osób, dlatego organizatorzy zapraszają do współpracy przy tym dziele. "Każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz nam pomóc przed świętami, w trakcie obiadu lub po nim. Na stronie internetowej można znaleźć konkretne wskazówki jak to zrobić – jak pomóc innym, a może i sobie, przeżyć niezwykłe Boże Narodzenie" – zachęca Wspólnota Sant’Egidio. Dodaje jednocześnie, że można coś ugotować, przygotować prezent, pomóc w przystrojeniu sali lub wesprzeć logistykę. Potrzebni będą także wolontariusze w trakcie obiadu: m.in. kucharze, kelnerzy i kolędnicy. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo