Schetyna "wygrywa" w rankingu! To jemu Polacy najbardziej... nie ufają

Grzegorz Schetyna / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zajął pierwsze miejsce w rankingu. Jest politykiem, któremu Polacy najbardziej... nie ufają. I on chce oceniać rządzących?

Największym zaufaniem Polaków cieszy się prezydent Andrzej Duda. Ufa mu 62 procent ankietowanych. Drugie miejsce w tym rankingu zajmuje premier Mateusz Morawiecki, jemu ufa 55 procent badanych.

W rankingu braku zaufania Polaków lideruje Grzegorz Schetyna. Nie ufa mu aż 46 procent badanych! Lidera Platformy Obywatelskiej zaufaniem darzy jedynie 24 procent ankietowanych. Podobne proporcje są również w przypadku pozostałych polityków "totalnej opozycji". Katarzynie Lubnauer ufa jedynie 20 procent Polaków, nie ufa - 32 procent. Z kolei Ryszard Petru może liczyć na 19-procentowe zaufanie, przy wskaźniku braku zaufania aż na poziomie 44 procent.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 29 listopada–9 grudnia 2018 roku na liczącej 942 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron rozmawia z Putinem

Wladimir Putin i Emmanuel Macron / / Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył, że ma nadzieję, iż jego dzisiejsze rozmowy z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem doprowadzą do spotkania na szczycie w nadchodzących tygodniach, poświęconego kryzysowi na Ukrainie.

Wypowiadając się wkrótce po powitaniu Putina w Forcie Bregancon, letniej rezydencji prezydentów Francji na Lazurowym Wybrzeżu, Macron dodał, że omawiana będzie także kwestia łagodzenia napięć dotyczących Iranu, konflikt w Syrii oraz kwestie kontroli zbrojeń.

Prezydent Francji zaapelował też o poszanowanie wolności słowa i o wolne wybory w Rosji.

Putin powiedział m.in., nawiązując do sytuacji na wschodzie Ukrainy, że są powody do "ostrożnego optymizmu". Podkreślił, że Rosja będzie popierać format normandzki, jeśli chodzi o rozmowy na temat Ukrainy. Format normandzki to negocjacje na temat uregulowania konfliktu na wschodniej Ukrainie z udziałem przedstawicieli czterech państw: Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl