Andrzej Duda pogratulował zdobywcom europejskich Oscarów

Prezydent Andrzej Duda pogratulował twórcom "Zimnej Wojny" sukcesu podczas gali Europejskich Nagród Filmowych. Film zdobył pięć statuetek, w tym m.in. dla najlepszego filmu, najlepszego scenarzysty i reżysera, które otrzymał Paweł Pawlikowski i dla najlepszej aktorki, którą otrzymała Joanna Kulig.

Kadr z filmu "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego
fot. mat.pras.

Europejskie Nagrody Filmowe za najlepszy film, dla najlepszego scenarzysty, reżysera, dla najlepszej aktorki i dla montażysty roku, powędrowały w nocy z soboty na niedzielę w Sewilii do twórców "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. "Zimna wojna", jeden z tegorocznych faworytów, mogła uzyskać łącznie sześć statuetek - łącznie z przyznaną wcześniej nagrodą dla Jarosława Kamińskiego jako montażysty roku. Paweł Pawlikowski wraz z ekipą, w tym producentkami filmu Ewą Puszczyńską i Tanyą Seghatchian, odebrał najważniejszą statuetkę - za najlepszy europejski film roku. Pawlikowski otrzymał także nagrody dla najlepszego reżysera i dla najlepszego scenarzysty. Odebrał także statuetkę w imieniu Joanny Kulig, uznanej za najlepszą europejską aktorkę roku. [POLECAM:http://niezalezna.pl/250486-pawlikowski-z-druga-nagroda-za-zimna-wojne]

Prezydent Andrzej Duda pogratulował polskim filmowcom na Twitterze. "Wielkie GRATULACJE dla Pana Pawła Pawlikowskiego i Ekipy, w tym w szczególności Pani Joanny Kulig, za wspaniałe sukcesy w Sewilli! Trzymamy kciuki za Oskary i za Panią Joannę! BRAWO!" - napisał.

 

"Zimna wojna" to film o miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale też nie potrafią być razem. Okrzyknięty arcydziełem obraz twórcy nagrodzonego w 2014 r. za "Idę" Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny i pięcioma nagrodami EFA to polski kandydat do Oscara, doceniony wcześniej m.in. nagrodą za reżyserię w Cannes oraz Złotymi Lwami na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#zimna wojna #Paweł Pawlikowski #Andrzej Duda #Joanna Kulig #ENF

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo