Kawęcki z medalem Mistrzostw Świata!

Radosław Kawęcki / By Mateusz Giełczyński - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33726944

  

Radosław Kawęcki, z czasem 1.48,25, zdobył brązowy medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w chińskim Hangzhou. Triumfował Rosjanin Jewgienij Ryłow - 1.47,02.

Drugie miejsce zajął Amerykanin Ryan Murphy - 1.47,34, a trzecie ex aequo z Kawęckim Australijczyk Mitchell Larkin.

Polak spóźnił start i po 50 m zajmował dopiero siódme miejsce. Jego mocną stroną są jednak nawroty, dzięki którym przez wiele lat dominował na krótkiej pływalni. Kawęcki bronił tytułu, a najlepszy w imprezie tej rangi był również w 2012 i 2014 roku. W dorobku ma też sześć tytułów mistrza Europy.

27-letni głogowianin na półmetku zajmował szóste miejsce, a po 150 m czwarte. Świetnym finiszem wdarł się jednak na podium.

To jedyny medal zdobyty przez reprezentanta Polski w zakończonych w niedzielę zmaganiach.

Gwiazdą mistrzostw tradycyjnie była Katinka Hosszu. 29-letnia Węgierka nie dominowała aż tak bardzo, jak dwa lata temu w Windsor, gdzie zdobyła siedem złotych i dwa srebrne medale, ale i tak na najwyższym stopniu podium stanęła czterokrotnie.

Drużynowo zdecydowanie najlepsi byli Amerykanie. Zdobyli 36 medali - 17 złotych, 15 srebrnych i cztery brązowe. Drugie miejsce zajęli Rosjanie - 14 krążków (6-5-3).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy wybory prezydenckie w Gdańsku? Szef KPRM podał wstępną datę

Gdańsk, zdjęcie ilustracyjne / By © Ra Boe / Wikipedia - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10860878

  

Wybory na prezydenta Gdańska odbędą się najprawdopodobniej 3 marca - powiedział dzisiaj szef KPRM Michał Dworczyk. Premier wyda oficjalne rozporządzenie po tym, jak do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wpłyną dokumenty z MSWiA.

Podczas porannej rozmowy w Polsat News szef kancelarii premiera został zapytany m.in. o to kiedy mogą się odbyć wybory na prezydenta Gdańska po śmierci Pawła Adamowicza.

- Dzisiaj, jak wpłyną dokumenty do KPRM, opracowywane przez MSWiA, pan premier wyda rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, wyznaczając wybory. Najprawdopodobniej będzie to 3 marca bieżącego roku

 - oświadczył Dworczyk.

Wybory przedterminowe Prezes Rady Ministrów zarządza w drodze rozporządzenia. Po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej premier wyznacza datę wyborów, przypadającą - zgodnie z Kodeksem wyborczym - w ciągu 90 dni od daty wystąpienia przyczyny przeprowadzenia wyborów przedterminowych. Rozporządzenie w tej sprawie niezwłocznie podaje do publicznej wiadomości wojewoda, w formie obwieszczenia.

Wybory, także przedterminowe, odbywają się w dniu wolnym od pracy. Ostatnia z niedziel, mieszcząca się w 90-dniowym terminie, przypada 14 kwietnia.

W minioną środę premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję wyznaczającą do pełnienia funkcji prezydenta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, która pełniła funkcję pierwszego zastępcy Pawła Adamowicza, zmarłego w poniedziałek, 14 stycznia, wskutek ran odniesionych po ataku nożownika. [polecam:https://niezalezna.pl/254840-aleksandra-dulkiewicz-wyznaczona-do-pelnienia-funkcji-prezydenta-gdanska]

W ubiegłym tygodniu prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zadeklarował, że PiS nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska.

- Ostatnie wybory samorządowe dały jednoznaczne zwycięstwo śp. Pawłowi Adamowiczowi; w związku z tym PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska

- poinformował prezes PiS. [polecam:https://niezalezna.pl/254612-jaroslaw-kaczynski-potwierdza-pis-nie-wystawi-kandydata-w-wyborach-na-prezydenta-gdanska]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl