Mistrz olimpijski zaskakuje! Wyprodukuje... żel do wąsów

Robert Johansson / By Christian Bier - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63137438

  

Mistrz olimpijski w skokach narciarskich Norweg Robert Johansson, znany z charakterystycznego zarostu, zainwestował część zarobionych w ubiegłym sezonie pieniędzy w branżę kosmetyczną i wkrótce na rynku pojawi się opracowany przez niego żel do wąsów.

Norweg wyjaśnił, że dobrze sobie zdaje sprawę z faktu, że jego wąsy stały się już marką handlową, a on sam nazywany jest w Norwegii „Nansen” od norweskiego polarnika i laureata pokojowej nagrody Nobla Fridtjofa Nansena (1851-1930), który miał bardzo podobny zarost.

Postanowił więc wykorzystać swoją popularność medialną i opracował kosmetyk o nazwie „the flying mustache” czyli latające wąsy. Przyznał, że inspiracje otrzymał od swojej dziewczyny, którą poznał w kwietniu.

„Marlene pracuje w branży dystrybucji artykułów codziennych m.in. kosmetyków i to ona mnie namówiła. Mój produkt to specjalny żel na bazie wosku, który jest odporny na silny wiatr i mróz”

- wyjaśnił skoczek.

Dodał, że już wkrótce na rynku pojawi się cała seria z różnymi zapachami, ziołami oraz być może nazwami skoczni, na których odniósł największe sukcesy, jak również produkty na lato.

28-letni Johansson jest aktualnym drużynowym mistrzem świata w lotach narciarskich. Podczas tegorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang zdobył trzy medale, złoty drużynowo oraz dwa brązowe indywidualnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sprzedała „na lewo” ponad sto kg tytoniu. Wpadła w ręce policji

Zdjęcie ilustracyjne / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty kobiecie, która nabywała, a później sprzedawała nielegalny tytoń. W wyniku jej przestępczego procederu dochody Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku zostały uszczuplone łącznie o kwotę 154 tysięcy złotych.

W toku realizowanych czynności funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że jedna z mieszkanek Nowego Sącza nabywa, przechowuje w swoim domu, a następnie sprzedaje wyroby akcyzowe w postaci krajanki tytoniu. W miejscu zamieszkania kobiety policjanci ujawnili i zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz worki strunowe, w których znajdowało się ponad 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej, który uszczupliłby dochody skarbu państwa o blisko 31 tysięcy złotych.

Dodatkowo policjanci ustalili, że sądeczanka w okresie od lipca do grudnia ubiegłego roku, co miesiąc nabywała po około 20 kg krajanki tytoniu, a następnie sprzedawała go swoim klientom na terenie Nowego Sącza i okolic. Kobieta w tym czasie sprzedała około 120 kilogramów tytoniu, czym naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 123 tysięcy złotych.

10 stycznia br. kobieta usłyszała zarzuty, że działając w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem tej samej sposobności dopuściła się siedmiu przestępstw określonych w art. 65 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). Sądeczanka przyznała się do zarzucanych jej czynów i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl