Brexit i chaos – wnioski dla Polski

  

Chaos – tak można podsumować sytuację związaną z brexitem. UE popełnia ten sam błąd co Donald Tusk, zbyt arogancko negocjującym z premierem Cameronem przed referendum – czyli nie chce odpuścić Londynowi nawet na jotę. Wiadomo, że Brukseli już nie chodzi o Wielką Brytanię, ale o inne kraje członkowskie: upokarzające warunki zaserwowane Londynowi mają być dla nich przestrogą, a UE chce sobie zagwarantować, że żadne inne państwo nie pójdzie w ślady Królestwa zza kanału La Manche.

Z kolei po drugiej stronie nie widać dobrego rozwiązania. Szanse na przyjęcie obecnego dealu z Brukselą przez Izbę Gmin są równe zeru. Kolejne referendum niepewne, bo przewaga zwolenników remainu (zostać w UE) nad brexitowcami to parę procent i może się wahnąć, jeżeli UE wciąż będzie chciała, aby dumny Albion klęczał na grochu. Z kolei twardy brexit, czyli wyjście Brytyjczyków z UE bez żadnego porozumienia, przyniesie chaos ekonomiczny, który nie opłaca się żadnej ze stron. My musimy przede wszystkim walczyć o prawa naszych rodaków na Wyspach. I wyciągnąć wniosek: uważać na referenda, skoro po nich premierzy dwóch z czterech największych krajów w UE (W. Brytania i Włochy) podali się do dymisji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl