Wyroki śmierci dla 15 osób

/ kalhh

  

Dowódca sił zbrojnych Pakistanu generał Qamar Javed Bajwa zatwierdził wyroki śmierci, wydane wobec 15 osób przez sądy wojskowe, za zaangażowanie w ataki, w których śmierć poniosło 32 członków sił bezpieczeństwa i dwóch cywilów.

Z wydanego w niedzielę oświadczenia armii wynika, że gen. Bajwa zatwierdził również kary więzienia dla 20 bojowników, zaangażowanych w ataki na siły bezpieczeństwa i chrześcijan oraz zniszczenie placówek oświatowych.

W oświadczeniu nie poinformowano, kiedy ma dojść do egzekucji, ani kiedy pozostałe wyroki zostaną wykonane.

W Pakistanie procesy przed sądami wojskowymi są zamknięte, ale podsądni mają prawo do obrony i mogą zatrudnić własnych prawników.

Po ataku w 2014 roku na prowadzoną przez pakistańską armię szkołę w Peszawarze, gdzie zginęło ponad 150 osób, w większości uczniów, pakistańskie władze wznowiły procesy przed trybunałami wojskowymi i zniosły moratorium na karę śmierci w przypadkach terroryzmu.

W niedzielę przypada dokładnie czwarta rocznica tego zamachu.

W grudniu 2016 roku gen. Bajwa przejął dowództwo nad szóstą największą armią świata, która w Pakistanie jest swoistym państwem w państwie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Coraz więcej zatrzymanych za mowę nienawiści. Wśród nich popularny patostreamer i jego matka

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

Toruńska policja zatrzymała wczoraj 26-latka i jego 46-letnią matkę, którzy po ataku nożownika na śp. Pawła Adamowicza chwalili ten czyn podczas transmisji internetowej. Jak podaje portal ototorun.pl, chodzi o patostreamera znanego jako DanielMagical i jego matkę.

Dzisiaj oboje zatrzymani usłyszeli zarzut, że w dniu 13.01.2019 w trakcie nagrania w sieci internetowej publicznie pochwalały popełnienie przestępstwa wyrażając dla niego aprobatę 

- powiedziała Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Według nieoficjalnych informacji, zatrzymani mieli pochwalać atak na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Akcję przeprowadzili policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczości i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zabezpieczono sprzęt komputerowy, który znajdował się w mieszkaniu zatrzymanych.

Zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie w związku z tzw. mową nienawiści w sieci. Policja zatrzymała też osoby, które poprzez wpisy na portalach społecznościowych nawoływali  m.in. do zabicia prezydentów Szczecina, Wrocławia i Poznania.[polecam:https://niezalezna.pl/254703-nawolywal-do-zabicia-prezydenta-szczecina]

Zatrzymano też 72-letniego mężczyznę, który zadzwonił do Warszawskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział: „zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". [polecam:https://niezalezna.pl/254407-zginal-adamowicz-jutro-moze-zginac-andrzej-duda-realna-grozba-czy-skrajna-glupota]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ototorun.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl