Zamiast kanapek noszą do szkoły... narkotyki

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/werner22brigitte

  

W szkołach w regionie Wenecja Euganejska na północy Włoch jest dużo narkotyków i dlatego należy poddać wszystkich uczniów badaniom na ich obecność - proponują to tamtejsze władze oświatowe. Ostrzegły, że młodzież czasem zamiast śniadania ma w plecakach haszysz.

Propozycję masowych testów narkotykowych przedstawiła szefowa regionalnego wydziału do spraw oświaty Elena Donazzan, według której byłby to sposób na zatrzymanie coraz bardziej masowego zjawiska zażywania substancji odurzających w szkołach.

W wywiadzie radiowym Donazzan przyznała: "Codziennie otrzymujemy sygnały o znajdowaniu narkotyków w placówkach szkolnych".

Jak zaznaczyła, zażywanie ich szerzy się, również z powodu mody, jaką kreują "prowokacyjne piosenki popularne wśród młodzieży".

Nastolatki chodzą do szkoły, mając w plecaku nie drugie śniadanie, ale skręty z haszyszu czy marihuany bądź inne substancje pobudzające i halucynogenne 

- podkreśliła kurator.

Wyraziła opinię, że najbardziej niepokojące jest to, że młode pokolenie nie uważa zażywania narkotyków za coś szkodliwego. Przytoczyła wyniki krajowych sondaży, wskazujących, że dla ponad połowy z nich jest to zachowanie "społecznie do zaakceptowania czy wręcz atrakcyjne".

Dlatego zdaniem Eleny Donazzan w ramach badań kontrolnych uczniowie powinni być badani też na obecność narkotyków. Jak dodała, wyniki tych testów należałoby uwzględniać przy wystawianiu ocen z zachowania, a w przypadku stwierdzonego regularnego zażywania uczeń mógłby nie dostać promocji do następnej klasy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hołownia jak prezydent Słowacji? Poseł PiS znalazł inne porównanie - do znanego polskiego polityka

Szymon Hołownia / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Media od kilkunastu dni szumią o starcie w wyborach prezydenckich prezentera telewizyjnego Szymona Hołowni. Jego kandydaturę przyrównywano do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, czy do prezydent Słowacji, Zuzanny Czaputowej, ale na całkiem porównanie pokusił się polityk PiS, Jan Dziedziczak. Na antenie Polsat News Hołownię zestawił z... Ryszardem Petru.

Szymon Hołownia to pochodzący z Białegostoku dziennikarz, pisarz i publicysta. Przez lata prowadził programy w telewizji TVN, publikował także m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Newsweeku" czy "Tygodniku Powszechnym". Kiedy pojawiły się pogłoski o jego możliwej kandydaturze, w przestrzeni publicznej zaistniało hasło "kandydat obywatelski". Tuż obok znalazły się także porównania - czy to do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, czy do Zuzanny Czaputowej, prezydent Słowacji.

Dzisiaj sprawa kandydata stała się przedmiotem debaty w Polsat News. Zdaniem polityka PiS, Jana Dziedziczaka, Hołownię należy porównać do... Ryszard Petru i Nowoczesnej. 

- Do tworu rzekomo nowego, świeżego, a stworzonego przez pewne środowiska mające na celu ratowanie establishmentu

- stwierdził Dziedziczak.

[polecam:https://niezalezna.pl/300708-bolesne-spotkanie-z-polityka-holownia-kandydatem-obywatelskim-grodzki-nie-jestem-przekonany]

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta stwierdził, że Andrzej Duda patrzy na całą sprawę ze spokojem. Politycy opozycji byli zdania, że Hołowni nie wolno lekceważyć, bo stoi za nim "potężne finansowanie" i "uwaga mediów". Poseł Marcin Kulasek z Lewicy stwierdził jednak, że to nie będzie "kandydat wagi ciężkiej".

- Na pewno zagospodaruje ten elektorat, który zawsze idzie antysystemowo - stwierdził polityk Lewicy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl