Horała odpowiedział na "expose" niedoszłego premiera Schetyny. Puenta to klasyczne "zaoranie" - WIDEO

Marcin Horała / sejm.gov.pl (screenshot)

  

- Zamienić rząd Mateusza Morawieckiego na rząd niedoszłego premiera Grzegorza Schetyny, to jak zamienić ferrari na trabanta albo na hulajnogę. Nikt na to nie pójdzie. Dlatego proponuję, niech każdy dalej zajmuje się tym, do czego każdy został stworzony, co mu dobrze wychodzi. Premier Morawiecki - rządzeniem Polską, a niedoszły premier Schetyna - niszczeniem Nowoczesnej - powiedział dziś w Sejmie po "expose" Grzegorza Schetyny poseł PiS, Marcin Horała.

Dziś Sejm rozpoczął rozpatrywanie wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. Zgłoszonym przez Platformę Obywatelską kandydatem na premiera jest jej lider Grzegorz Schetyna, który wygłosił z kartki swoje "expose" dziś w Sejmie. Tuż po nim, na mównicę wyszedł poseł PiS, Marcin Horała. Na początku swojego wystąpienia zaznaczył, że dzisiejsze głosowanie to "wybór między rządem Mateusza Morawieckiego a niedoszłym rządem Grzegorza Schetyny".

- To jest bardzo prosty wybór. Czy chcemy, żeby w Polsce wiek emerytalny wynosił 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, z wolnym wyborem, czy 67 lat przymusowej pracy - co najmniej, a niektórzy mówią, że 100. Czy chcemy, by świadczenie 500 plus było wypłacane polskim rodzinom, czy żeby nie było wypłacane, bo za rządów PO, jak wiemy, na 500 plus "pieniędzy nie ma i nie będzie" - tak jak mówili przedstawiciele Platformy

- powiedział Horała.

- Czy chcemy, żeby sześciolatki były gonione do szkół przymusowo jak za rządów PO, czy żeby był to wolny wybór rodziców, jak to wprowadził PiS. (...) Czy chcemy, żeby polskie wojsko wyposażone było w rakiety Patriot, czy w tysiące tablic Mendelejewa, jak to było za czasów rządów Platformy?

- wyliczał dalej parlamentarzysta.

Odniósł się również do kwestii zarzutów prokuratorskich, jakie ciążą na dwóch prominentnych działaczach Platfomy - Stanisławie Gawłowskim i Sławomirze Neumannie.

- Ja patrzyłem na gabinet cieni, tam jest pan Stanisław Gawłowski, pan Sławomir Neumann, osoby, nad którymi ciążą poważne zarzuty prokuratorskie. Gdyby ten rząd powstał, to jego posiedzenia musiałyby się odbywać w izbie wizyt zakładu karnego

- stwierdził Marcin Horała.

- Zamienić rząd Mateusza Morawieckiego na rząd niedoszłego premiera Grzegorza Schetyny, to jak zamienić ferrari na trabanta albo na hulajnogę. Nikt na to nie pójdzie. Dlatego proponuję, niech każdy dalej zajmuje się tym, do czego każdy został stworzony, co mu dobrze wychodzi. Premier Morawiecki - rządzeniem Polską, a niedoszły premier Schetyna - niszczeniem Nowoczesnej 

– mówił Marcin Horała w Sejmie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sejm.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwedzka prokuratura zdecyduje ws. Michnika

Stefan Michnik / TV Republika print screen

  

To szwedzka prokuratura zdecyduje, czy odwołać się od decyzji sądu odmawiającej wydania Stefana Michnika - pisze dziś "Nasz Dziennik".

Według "ND" pion śledczy polskiego IPN nie może bezpośrednio odwołać się od decyzji szwedzkiego sądu w sprawie Stefana Michnika - musi to zrobić tamtejsza prokuratura.

"Sąd w Goeteborgu odmówił wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania, a tryb zaskarżania w tym przypadku określa szwedzkie prawo"

- czytamy.

[polecam:https://niezalezna.pl/259623-stefan-michnik-ma-krew-na-rekach-ambasador-szwecji-slyszac-o-jego-zbrodniach-byl-poruszony]

"Aktualnie podjęto działania, które naszym zdaniem zmierzają do tego, aby przekonać stronę szwedzką do naszych argumentów przemawiających za złożeniem takiego zażalenia" - powiedział w rozmowie z gazetą prokurator Robert Janicki z IPN.

"Chcemy, aby szwedzka prokuratura zaskarżyła tę decyzję. Jest jeszcze czas do złożenia tego zażalenia"

- dodał.

"ND" wyjaśnia, że doszło do spotkania wiceszefa MSZ z ambasadorem Szwecji, podczas którego dyplomacie została przedstawiona argumentacja strony polskiej.

Jak podaje dziennik, wobec Stefana Michnika formułowanych jest 30 zarzutów o popełnienie zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl