Horała odpowiedział na "expose" niedoszłego premiera Schetyny. Puenta to klasyczne "zaoranie" - WIDEO

Marcin Horała / sejm.gov.pl (screenshot)

  

- Zamienić rząd Mateusza Morawieckiego na rząd niedoszłego premiera Grzegorza Schetyny, to jak zamienić ferrari na trabanta albo na hulajnogę. Nikt na to nie pójdzie. Dlatego proponuję, niech każdy dalej zajmuje się tym, do czego każdy został stworzony, co mu dobrze wychodzi. Premier Morawiecki - rządzeniem Polską, a niedoszły premier Schetyna - niszczeniem Nowoczesnej - powiedział dziś w Sejmie po "expose" Grzegorza Schetyny poseł PiS, Marcin Horała.

Dziś Sejm rozpoczął rozpatrywanie wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. Zgłoszonym przez Platformę Obywatelską kandydatem na premiera jest jej lider Grzegorz Schetyna, który wygłosił z kartki swoje "expose" dziś w Sejmie. Tuż po nim, na mównicę wyszedł poseł PiS, Marcin Horała. Na początku swojego wystąpienia zaznaczył, że dzisiejsze głosowanie to "wybór między rządem Mateusza Morawieckiego a niedoszłym rządem Grzegorza Schetyny".

- To jest bardzo prosty wybór. Czy chcemy, żeby w Polsce wiek emerytalny wynosił 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, z wolnym wyborem, czy 67 lat przymusowej pracy - co najmniej, a niektórzy mówią, że 100. Czy chcemy, by świadczenie 500 plus było wypłacane polskim rodzinom, czy żeby nie było wypłacane, bo za rządów PO, jak wiemy, na 500 plus "pieniędzy nie ma i nie będzie" - tak jak mówili przedstawiciele Platformy

- powiedział Horała.

- Czy chcemy, żeby sześciolatki były gonione do szkół przymusowo jak za rządów PO, czy żeby był to wolny wybór rodziców, jak to wprowadził PiS. (...) Czy chcemy, żeby polskie wojsko wyposażone było w rakiety Patriot, czy w tysiące tablic Mendelejewa, jak to było za czasów rządów Platformy?

- wyliczał dalej parlamentarzysta.

Odniósł się również do kwestii zarzutów prokuratorskich, jakie ciążą na dwóch prominentnych działaczach Platfomy - Stanisławie Gawłowskim i Sławomirze Neumannie.

- Ja patrzyłem na gabinet cieni, tam jest pan Stanisław Gawłowski, pan Sławomir Neumann, osoby, nad którymi ciążą poważne zarzuty prokuratorskie. Gdyby ten rząd powstał, to jego posiedzenia musiałyby się odbywać w izbie wizyt zakładu karnego

- stwierdził Marcin Horała.

- Zamienić rząd Mateusza Morawieckiego na rząd niedoszłego premiera Grzegorza Schetyny, to jak zamienić ferrari na trabanta albo na hulajnogę. Nikt na to nie pójdzie. Dlatego proponuję, niech każdy dalej zajmuje się tym, do czego każdy został stworzony, co mu dobrze wychodzi. Premier Morawiecki - rządzeniem Polską, a niedoszły premier Schetyna - niszczeniem Nowoczesnej 

– mówił Marcin Horała w Sejmie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sejm.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rodzice postanowili zastosować na córce dietę wegańską. Skutki - po prostu przerażają...

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/ImageParty

  

Australijscy rodzice zostali przez sąd uznani za winnych i skazani na 18 miesięcy więzienia za doprowadzenie swojej córki do niedożywienia. Powodem - stosowanie wegańskiej diety. Opiekun dziewczynki, który zajmował się nią po odebraniu dziecka rodzicom, podkreślił, że pod względem rozwoju była ona "daleko za innymi dziećmi" w jej wieku. - Nie umiała siadać, nie umiała powiedzieć żadnego słowa, nie umiała sama jeść, nie umiała bawić się zabawkami, (...) nie umiała się całkowicie przekręcić - relacjonował.

Sąd w Sydney w swojej decyzji uznał, że para tych około 30-letnich rodziców stosowała wobec swojego dziecka "absolutnie nieodpowiednią" dietę. Dziecko było poważnie niedożywione, miało niedowagę, było za niskie oraz opóźnione w rozwoju" w stosunku do wieku.

Rodzice karmili córkę m.in. produktami owsianymi, ziemniakami, tostami i ryżem. Dziewczynkę, która dziś ma 3 lata, zabrano od rodziców w marcu 2018 roku, gdy jej matka zadzwoniła po pomoc, ponieważ córeczka była w złym stanie.

Jak informuje agencja Australian Associated Press, odkryto wówczas, że dziewczynka jest poważnie niedożywiona. Mając 19 miesięcy, wyglądała jak 3-miesięczne niemowlę, miała niebieskie usta, zimne dłonie i stopy, niski poziom cukru we krwi i słabe mięśnie.

Cytowany przez BBC opiekun dziewczynki, który zajmował się nią po odebraniu dziecka rodzicom, podkreślił, że pod względem rozwoju była ona "daleko za innymi dziećmi" w jej wieku.

- Nie umiała siadać, nie umiała powiedzieć żadnego słowa, nie umiała sama jeść, nie umiała bawić się zabawkami, (...) nie umiała się całkowicie przekręcić

 - relacjonował.

Wydająca wyrok w sprawie sędzia Sarah Huggett mówiła, że rodzice "początkowo nie byli w stanie zaakceptować faktu, że stan ich córki spowodowany był niedożywieniem". Zauważyła też, że para ta - która ma jeszcze dwoje zdrowych dzieci - "nie jest bardzo młoda czy niewykształcona". Choć Hugget zauważyła, że matka cierpiała wówczas na depresję, podkreśliła też, że wcześniej "coraz bardziej obsesyjnie przywiązywała się" do swoich przekonań, w tym diety wegańskiej. Jednocześnie sędzia skrytykowała ojca, że "nie zrobił nic", by poprawić stan zdrowia córki.

- Odpowiedzialnością każdego rodzica jest, by zapewnił, że dieta, którą wybiera dla swojego dziecka, (...) jest zrównoważona i zawiera wystarczającą ilość podstawowych substancji odżywczych koniecznych do optymalnego rozwoju

 - zaznaczyła sędzia.

Rodzice przyznali się do winy, uznając, że nie zaopiekowali się swoim dzieckiem odpowiednio i spowodowali poważne szkody dla jego zdrowia. Usłyszeli wyrok 18 miesięcy więzienia, który zamieniono na prace społeczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl