Delegacja antydopingowa przyjeżdża do Moskwy. Cel jest jasny!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com/wikipedia.org

  

W poniedziałek pięcioosobowa delegacja Światowej Agencji Antydopingowej przyleci do Moskwy, aby uzyskać dostęp do dawnego laboratorium antydopingowego. Delegacja zamierza przejąć nieprzetworzone dane z kontroli antydopingowych przeprowadzonych w latach 2011-2015.

Ten wymóg Światowej Agencji Antydopingowej rosyjska strona musi spełnić do 31 grudnia. Przedstawiciele światowych władz antydopingowych liczą, że na podstawie tych danych będzie można wszcząć postępowania dyscyplinarne przeciwko rosyjskim sportowcom.

Dostęp do dawnego laboratorium i danych przed końcem roku, był warunkiem wrześniowego przywrócenia Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA).

RUSADA straciła akredytację światowych władz antydopingowych w 2015 roku w związku ze skandalem, w który uwikłanych było ok. tysiąca sportowców, a także trenerów, działaczy i funkcjonariuszy państwowych w Rosji.

Afera wybuchła w grudniu 2014 roku, gdy niemiecka stacja telewizyjna ARD wyemitowała dokument "Tajemnice dopingu - Jak Rosja produkuje swoich zwycięzców". Ukazano w nim praktyki tuszowania oraz manipulowania wynikami testów antydopingowych, w które zaangażowane miały być władze państwa, a nawet kierownictwo Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

MKOl pod koniec roku postanowił dożywotnio wykluczyć 43 rosyjskich sportowców z igrzysk olimpijskich i odebrał im zdobyte w Soczi medale. Jednakże Międzynarodowy Trybunał ds. Sportu (CAS) mający siedzibę w Lozannie anulował kary wymierzone 28 rosyjskim sportowcom z powodu braku dowodów, co pozwoliło Rosji odzyskać dziewięć z trzynastu utraconych medali.

Ostatecznie 21 września decyzją WADA Rosyjska Agencja Antydopingowa została uznana za zgodną ze światowymi standardami. Postawiono jednak kilka warunków. Między innymi RUSADA otrzymała termin, przed upływem którego WADA musi otrzymać pełen dostęp do moskiewskiego laboratorium, jego zasobów, danych i próbek.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Projekt "Połączenia Lokalne" wchodzi w życie

/ twitter.com/PremierRP

  

- Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem resortu infrastruktury Andrzejem Adamczykiem spotkali się z samorządowcami ws. rozwoju połączeń lokalnych.

Bardzo cieszę się na okoliczność tego spotkania, które ma służyć jako forum do wymiany myśli, zaprezentowania ustawy dotyczącej połączeń lokalnych

- mówił po spotkaniu premier.

Naszym pragnieniem jest, żeby gmina spotkała się z gminą, a powiat z powiatem. Według danych GUS ponad 3 mln pracowników dojeżdża do pracy w innej gminie

- wskazywał szef rządu.

Premier podkreślił, że "ogromny wysiłek, zmniejszenie możliwości pozyskania pracy w bliższym miejscu i duża strata czasu na dojazd".

To zjawiska z życia codziennego, którym chcemy zapobiegać. Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu. Przedsiębiorca nie zainwestuje tam, gdzie jest nieefektywność. Decydujemy się na taki krok, który ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości

- mówił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl