Minister Sasin uciął spekulacje. "Nie będzie podwyżek cen prądu!"

- Nie będzie podwyżek cen prądu ani dla klientów indywidualnych, ani dla firm, ani dla samorządów - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak mówił, w miejscach, gdzie zawarto umowy z wyższą stawką za prąd "doprowadzimy do tego, że ceny wrócą do poprzedniego wymiaru".

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com; Pexels

Sasin został zapytany w RMF FM o słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział w środę w Sejmie, że nie będzie podwyżek cen prądu. W tym kontekście przypomniano doniesienia medialne, według których, w pomorskiej gminie Potęgowo w 2019 r. ceny po przetargu na energię elektryczną będą wyższe o 48 proc.

"Wszędzie tam, gdzie została zaproponowana wyższa cena, będą renegocjowane umowy"

- odpowiedział Sasin.

"Nie będzie podwyżek - tak jak powiedział pan premier bardzo wyraźnie. Nie będzie tych podwyżek ani dla indywidualnych odbiorców, ani dla firm, ani dla samorządów. Po prostu nie będzie podwyżek" - oświadczył.

Szef KSRM został zapytany, czy firmy, które wygrały przetargi będą się zgłaszały do samorządów i renegocjowały ceny.

"Będziemy przedstawiać w najbliższych dniach jak to będzie wyglądało. Komunikat jest bardzo jasny - tak jak powiedziałem - tam, gdzie zostały złożone propozycje, albo tam, gdzie zostały już zawarte umowy, tak jak w niektórych miejscach, doprowadzimy do tego, że ceny wrócą do poprzedniego wymiaru"

- powiedział.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Jacek Sasin #ceny energii

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo