Szczyt szefów transformacji NATO

/ / / / By Current file:Found by 475847394d347339 in websites noted in the source section.Previous file:Vectorization: Mysid and uploaded to Flag of NATO.svgCode cleaned up by Artem Karimov. - Current file:Source:Source file on Wikimedia Commons Flag o

  

Od 11 do 13 grudnia w Norfolk (USA) odbyła się coroczna Konferencja Szefów Transformacji NATO (Chiefs of Transformation Conference – COTC), zorganizowana przez Sojusznicze Dowództwo ds. Transformacji.

Jej tematem przewodnim było „Przełomowe Technologie kształtujące działania wojenne” (Disruptive Advances Shaping Warfare), a celem omówienie przemian, jakie powinny być dokonane w Sojuszu, aby mógł on sprostać przyszłym wyzwaniom. 

W ramach konferencji odbyły się cztery panele dyskusyjne: Rozwijanie ludzi poprzez Przełomowe Technologie- Alternatywne perspektywy; Centralizacja danych w dowodzeniu i procesie podejmowania decyzji; Jak NATO i partnerzy mogą zaadoptować i wykorzystać Przełomowe Technologie w celu poprawy współpracy i wymiany informacji oraz Długookresowe rozważania w Strategicznej Analizie Przyszłości i Ramach dla Przyszłych Operacji Sojuszu.

W konferencji udział wzięło blisko 500 delegatów, w tym Szefowie Transformacji państw Sojuszu i państw partnerskich.

Delegacji Sztabu Generalnego Wojska Polskiego przewodniczył Szef Zarządu Planowania i Programowania Rozwoju Sił Zbrojnych – P5 gen. bryg. Piotr Błazeusz.

Nowością tegorocznej edycji COTC było zaproszenie przedstawicieli młodego pokolenia (tzw. Young Disruptors) w celu zapoznania się z ich punktem widzenia, a także przedstawienia im potencjalnych wyzwań z jakimi będą mogli się spotkać w przyszłości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...


Burmistrz: przestańcie szykanować tę rodzinę!

  

Burmistrz wielkopolskich Sulmierzyc zaapelował do mieszkańców miasta o zaprzestanie szykanowania rodziny, której jeden z członków zaraził się koronawirusem – poinformował burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki.

Na stronie internetowej urzędu wielkopolskich Sulmierzyc zamieszczono komunikat jednej z rodzin, w którym proszą oni mieszkańców o zaprzestanie szykanowania ich.

"Apelujemy do mieszkańców Sulmierzyc, aby zaprzestano rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, szykanować nas, pozwolić nam swobodnie robić zakupy w sklepach i normalnie funkcjonować w społeczeństwie"

– napisano.

Burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki wyjaśnił, że rodzina zaapelowała w ten sposób, ponieważ uskarża się na szykany ze strony mieszkańców od momentu pojawienia się w przestrzeni publicznej informacji, że ich członek rodziny został zakażony koronawirusem.

Tymczasem – jak wyjaśnił burmistrz - zakażony trafił najpierw do szpitala z inną dolegliwością i tam został zakażony koronawirusem. Od tego czasu rodzina nie miała z nim kontaktu i nie jest objęta kwarantanną ani nadzorem epidemiologicznym.

"Ale rozpoczęły się szykany ze strony środowiska" – powiedział burmistrz.

Członkowie rodziny chorego np. nie mogli zrobić zakupów, bo nie wpuszczano ich do sklepów albo wypraszano ich stamtąd.

"Dlatego zdecydowałem się zamieścić taki apel, bo moim zdaniem takie zachowania są niedopuszczalne" – poinformował Dariusz Dębicki.

Dodał, że po komunikacie na stronie urzędu niektórzy ludzie zmienili swoje zachowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts