Mistrzostwa Świata weteranów w Toruniu. Na starcie plejada gwiazd i... 108-latek!

Tomasz Majewski / By Andrzej Gołębiewski - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27880410

  

W marcowych lekkoatletycznych halowych mistrzostwach świata masters w Toruniu ma wystąpić ok. 4000 zawodników - zapowiedzieli dziś organizatorzy. Na stracie rywalizacji weteranów staną m.in. Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Ludwika Chewińska i 108-letni Stanisław Kowalski.

Zawody mają odbyć się po raz ósmy. Zawodnicy z ok. 90 krajów będą rywalizowali w Arenie Toruń od 24 do 30 marca. To prognozy przedstawicieli miasta-gospodarza oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, które przedstawione zostały podczas piątkowej konferencji prasowej.

Reprezentacja Polski ma liczyć 1000 osób i walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Do dziś swój udział potwierdziło ok. 500 osób, ale rejestracja trwa do końca stycznia i ma być najbardziej efektywna w ostatnim miesiącu.

Swój udział w zawodach potwierdzili już m.in. czterokrotny złoty medalista olimpijski w chodzie sportowym Korzeniowski, który ma wystąpić w półmaratonie, wiceprezes PZLA, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Majewski, rekordzista kraju w tej samej specjalności Chewińska oraz mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku Wanda Panfil.

W pchnięciu kulą ma wystartować... 108-letni Kowalski, którego świat poznał, jako 106-letniego rekordzistę świata weteranów na 60 m. Startować - i to w kilku konkurencjach - zamierza były halowy mistrz świata w siedmioboju, a dziś wiceprezes PZLA Sebastian Chmara.

"Torunia nie trzeba sprawdzać, bo już nie raz udowodnił, że potrafi zorganizować każdą, nawet największą imprezę lekkoatletyczną"

- powiedział Chmara dziś na konferencji prasowej w tym mieście.

W tej samej hali, co marcowe HMŚ masters, w 2021 roku odbędą się seniorskie halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Duże utrudnienia na A1. Drogowcy usuwają skutki wichur

/ Photographs by Radosław Drożdżewski (User:Zwiadowca21) / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

  

W związku z koniecznością usunięcia szkód, spowodowanych przez poniedziałkową wichurę, w nocy z czwartku na piątek planowane są prace porządkowe, które spowodują utrudnienia w ruchu na autostradzie A1 w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego. Drogowcy apelują o ostrożność.

Jak wyjaśnił Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prace dotyczyć będą głównie urządzeń bezpieczeństwa ruchu. W związku z tym należy spodziewać się kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Południe i w pobliżu ul. Wojska Polskiego (ok. tysiąca metrów dalej w kierunku północnym).

Zalewski podkreślił, aby zminimalizować uciążliwości z tym związane, prace rozpoczną się w czwartek od godz. 22 i potrwają do piątku do godz. 6, czyli - jak mówi - w czasie, kiedy ruch jest najmniejszy.

Apelujemy o ostrożność i cierpliwość. Warto także rozważyć możliwość przejazdu inną trasą, jeśli istnieje taka możliwość

- dodaje Zalewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts