Mistrzostwa Świata weteranów w Toruniu. Na starcie plejada gwiazd i... 108-latek!

Tomasz Majewski / By Andrzej Gołębiewski - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27880410

  

W marcowych lekkoatletycznych halowych mistrzostwach świata masters w Toruniu ma wystąpić ok. 4000 zawodników - zapowiedzieli dziś organizatorzy. Na stracie rywalizacji weteranów staną m.in. Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Ludwika Chewińska i 108-letni Stanisław Kowalski.

Zawody mają odbyć się po raz ósmy. Zawodnicy z ok. 90 krajów będą rywalizowali w Arenie Toruń od 24 do 30 marca. To prognozy przedstawicieli miasta-gospodarza oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, które przedstawione zostały podczas piątkowej konferencji prasowej.

Reprezentacja Polski ma liczyć 1000 osób i walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Do dziś swój udział potwierdziło ok. 500 osób, ale rejestracja trwa do końca stycznia i ma być najbardziej efektywna w ostatnim miesiącu.

Swój udział w zawodach potwierdzili już m.in. czterokrotny złoty medalista olimpijski w chodzie sportowym Korzeniowski, który ma wystąpić w półmaratonie, wiceprezes PZLA, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Majewski, rekordzista kraju w tej samej specjalności Chewińska oraz mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku Wanda Panfil.

W pchnięciu kulą ma wystartować... 108-letni Kowalski, którego świat poznał, jako 106-letniego rekordzistę świata weteranów na 60 m. Startować - i to w kilku konkurencjach - zamierza były halowy mistrz świata w siedmioboju, a dziś wiceprezes PZLA Sebastian Chmara.

"Torunia nie trzeba sprawdzać, bo już nie raz udowodnił, że potrafi zorganizować każdą, nawet największą imprezę lekkoatletyczną"

- powiedział Chmara dziś na konferencji prasowej w tym mieście.

W tej samej hali, co marcowe HMŚ masters, w 2021 roku odbędą się seniorskie halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chroni dzieci przed ideologią LGBT, jest atakowana. Zapowiada: "Będę bronić rodziny przed sądem"

Barbara Nowak / twitter.com/kuratorium_ma

  

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak znana jest z tego, że broni dzieci przed deprawacją związaną z ideologią LGBT. Jak się okazuje, ona sama również pada ofiarą ataków. Po jednym z artykułów "Gazety Wyborczej" napisała wprost: "Miarka się przebrała". Zapowiada, że sprawa znajdzie finał w sądzie.

Barbara Nowak dała się poznać jako przeciwniczka założeń, jakie zawarte zostały w deklaracji LGBT podpisanej w lutym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Bez żadnych obaw swoje wnioski udostępniła w nagraniu i opublikowała na Facebooku.Oczywiście krytycznie odniosła się do założeń deklaracji wspierającej środowisko LGBT.

[polecam:https://niezalezna.pl/301214-goraca-debata-dot-gender-i-lgbt-nie-zabraklo-ostrych-wymian-zdan-wideo]

Stanowisko kurator spotkało się z falą potężnej agresji i nienawiści w mediach i środowiskach lewicowo-liberalnych. Białostocki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył nawet do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek o odwołanie kurator Nowak, twierdząc, że jest ona osobą „niedouczoną i fanatycznie nienawistną”

-  Najbardziej atakuje ją środowisko „Gazety Wyborczej”, i to już od paru lat

- mówił wówczas "Gazecie Polskiej Codziennie" szef Klubów Gazety Polskiej Ryszard Kapuściński. To właśnie środowiska "Gazety Polskiej" stanęły murem za Barbarą Nowak.

[polecam:https://niezalezna.pl/261848-obronmy-kurator-przed-atakami-lgbt-stop-nienawisci-wobec-prawych-urzednikow]

W ostatnim czasie znów nasiliły się krytyczne artykuły przeciwko Barbarze Nowak. "W 85 krakowskich szkołach wciąż są lokatorskie mieszkania. Przerobienie ich na sale lekcyjne pozwoliłoby rozładować tłok. W szkole mieszka m.in. mąż kurator oświaty Barbary Nowak. Miasto proponowało mu inny lokal, ale nie przyjął oferty" - napisała "Gazeta Wyborcza". Tego było już za wiele.

- Zapewniam, będę bronić rodziny również przed sądem. Miarka się przebrała

- napisała na Twitterze Barbara Nowak.

Jej decyzja spotkała się z pozytywnym odbiorem:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl