Minister ucina spekulacje o rekonstrukcji rządu: Zmiany kadrowe nie są przewidywane

Rada Ministrów / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zapytana wprost o plany rekonstrukcji w rządzie premiera Morawieckiego przyznała, że wbrew medialnym spekulacjom, zmiany kadrowe nie są przewidywane. „To jest dobry rząd” - zastrzega minister Emilewicz.

Pytana w Radiu Zet, czy to ona zostanie nowym ministrem energii, opowiedziała wprost:
Nie sądzę. Nie są przewidywane żadne zmiany kadrowe. To jest dobry rząd
- zastrzegła Emilewicz.

Dopytywana o medialne doniesienia na temat rzekomej dymisji ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii ucięła spekulacje.

Myślę, że jest dobrym ministrem. Wiele rzeczy dobrych wydarzyło się w ciągu ostatnich lat w energetyce.
- mówiła minister Emilewicz.

Nieoficjalne informacje o planach zmiany ministra energii, do której miałoby dojść w najbliższych dniach podała „Rzeczpospolita”. Według gazety „pomysł ministra energii zakładający nałożenie na firmy energetyczne jednorazowej „opłaty klimatycznej” spotkał się z ostrą krytyką ekspertów. Jednocześnie „Rzeczpospolita” podkreśla, że decyzja ws. ministra jeszcze nie zapadła.

„Sytuacja w czwartek zmieniała się z godziny na godzinę. W kręgach rządowych pojawiły się już nawet nazwiska potencjalnych następców Tchórzewskiego. Wśród nich, są m.in. minister Piotr Naimski (pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej), minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, i senator PiS Adam Gawęda”.
- czytamy na łamach gazety.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanclerz Austrii pogratulował Zełenskiemu

/ flickr.com/Bundesministerium für Europa/CC BY-SA 2.0

  

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz pogratulował Wołodymyrowi Zełenskiemu wygranej w wyborach prezydenckich na Ukrainie, zapewniając go o zaangażowaniu swego kraju na rzecz reform, a także o suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

W komunikacie przekazanym agencji APA szef austriackiego rządu przypomniał, że Austria jest jednym z największych inwestorów na Ukrainie i dlatego zależy jej na korzystnym rozwoju gospodarczym tego kraju.

Zachęcam prezydenta Zełenskiego do kontynuowania niezbędnych reform, zwłaszcza jeśli chodzi o zwalczanie korupcji

- podkreślił.

W kontekście zbrojnego konfliktu na wschodzie Ukrainy, Kurz wyraził zaniepokojenie brakiem postępów w realizacji mińskich porozumień pokojowych. Zaznaczył też, że Austria nie uznaje sprzecznej z prawem międzynarodowym aneksji Krymu przez Rosję i zażądał uwolnienia ukraińskich żołnierzy przetrzymywanych w Rosji od czasu incydentu w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej.

Austria popiera sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji i domaga się przywrócenia integralności terytorialnej (Ukrainy)

 - oświadczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl